TARIM FUARI

Emine Girgin

Darısı biz bekârlara

28 Eylül 2017 11:49
A
a
Geçmişe gittim, lise yıllarıma. Hiç unutmuyorum, lisenin yolunu bulmaya çalıştığımız günleri, hangi otobüse binip evin orada ineceğimizi bilmeyişlerimizi. Lisedeyken bile süslü olup, öğretmenlerden sürekli azar işitmelerimizi. Her gün telefonla konuşup, bir de buluşup gülüşmelerimizi. Mezuniyet sevincimizi, aşk sarhoşluğumuzu ve bu sarhoşluğun verdiği acıları da atlatışımızı. Üniversitede de ayrılmayışımızı, yine aynı masayı paylaşmamızı hiç unutmuyorum. 

Unutmuyorum deyince aklıma hemen üniversitedeyken hocamızın kısa film ödevi geldi. Hocanın bunu söylemesiyle birbirimize bakışmıştık, konumuz belliydi; DOSTLUK. Şu an bunu okuyan Elif’in gülümsediğini hissedebiliyorum çünkü bu filmi çekerken gülmekten yerlere yattık. Arkadaşımızın kanser oluşunu ve ölümünü anlatıyoruz ama gülmekten filmi çekemiyoruz, öyle efsane bir ödevdi. Her neyse, filmi nihayet bitirmiştik. Başlarken Nur’un sesiyle satırlar aynen şöyle; “Her gün yeni bir ümitle uyanırken, bir gün hiç uyanamayacağını hesaplayamazsın. En sevdiklerinden ayrılacağını aklına getirmezsin, hele ki bu sevdiklerinle aranda kan bağından çok kalp bağı varsa.”  

Bizim senaryomuza göre Nur’u kanser bizden ayırmıştı ama bu kez ayrılığımızın sebebi senaryo bize ait değil. Bu filmde Nur gelin rolünde, Şahin ise damat. Kendi senaryosunu yazıp, kendi filmini çekerek bizden ayrılarak İstanbul’a gelin gitti. İnanıyorum ki, sevdiği adamla, sevdiği şehirde çok mutlu olacak. Eskisi kadar sık görüşemeyecek olsak da onun mutlu olması bizi de mutlu ediyor.
Eh, darısı artık biz istikrarlı bekârlara.

*

İstanbul deyince cız ediyor içim. Hüzünlendim yine.
İstanbul sevdiklerimi içinde tuttuğun için mi bu kadar güzel kokuyorsun bilmiyorum ama eminim ki şimdi daha da güzel kalacaksın gönlümün çerçevesindeki fotoğrafta, bunu biliyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi