İbrahim Dursun

DEVLETİN DİNİ ADALETTİR…

9 Mayıs 2018 22:00
A
a
          İslamiyet’in en temel prensibi adaleti hakim kılmaktır. Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde bile devletin adına İslam denmemiş bilakis İslamiyet’in temel prensibi olan adaleti hakim kılma düşüncesi devletin dini kabul edilmiştir. Zira devletin dini gerçekten adaleti sağlamaktır. Böyle de olmalıdır.
         İyimser bir düşünceyle tahmin ediyorum ki bu mana üzerine adalet kelimesini partilerinin ismi yaptılar. Gene iyimser bir düşünceyle tahmin ediyorum ki adil bir yönetim sergileyip hep birlikte ülkemizi kalkındırmak amacıyla Adalet ve Kalkınma koydular partilerinin isimlerini.                                        
         Tamı tamına 16 yıl geçti üzerinden ve hala iktidardalar…
        Bu zaman zarfında ülkemiz servetinin yüzde kırkını elinde bulunduran % 1 mutlu azınlığın payı yüzde altmışlara çıktı. AKP yöneticilerinin büyük bir kısmı da bu guruba dahil oldu. Yani ülke nüfusunun yüzde birini oluşturan bu mutlular azınlığına katılan zatı muhteremlerin kalkınmasıyla da yüce adalet sağlanmış oldu değil mi?
       Bu zenginliğe bu şatafata öylesine kaptırdınız ki kendinizi, iktidardan olma korkusuyla milletin söz hakkını ve egemenliğini yok etmek için sistemi değiştiriyor tek adam rejimini getirerek sizden hesap sorulmasını engellemeye çalışıyorsunuz.
       Hani adalet üzerine yönetecektiniz devleti, hani hakkı hukuku gözetecektiniz, hani fakir fukaranın, hani garip gurebanın, hani tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyecektiniz.                                                                                  
Hani yüce dinimiz İslamiyeti tüm topluma sevdirip benimsetecektiniz. Hani Müslüman gibi yaşayıp adil bir kalkınma sağlayarak gıpta ile baktıracaktınız kendinize.
       Söylediklerinizle yaptıklarınız birbirine uymayınca İslam’ın ve Kuran’ın esasları sizin yaşam ve yönetim tarzınızla örtüşmeyince İmam-Hatip öğrencilerini bile soğuttunuz dinimizden.  
        Şimdi yine seçime gidiyoruz. Her seçim öncesinde olduğu gibi yine bu seçimler milat olacak diyorsunuz. Ancak bu sefer bugüne değin hiç olmadığınız kadar ihtiraslı, pervasız ve panik haldesiniz. Sizden olanlara münafık sizden olmayanlara terörist muamelesi yapıyorsunuz.
        Siyasi rakiplerinize her türlü iftirayı atıyor, sürekli hakaret ediyorsunuz.
        İnsanların tercihleri ve görüşleri sizi bu kadar çileden çıkarıyorsa neden erken ve baskın seçim kararı alıyorsunuz ki muhteremler, ilan edin krallığınızı olsun bitsin.
        Şunu çok merak ediyorum, sonradan mı değiştiniz yoksa partinizin ismini koyarken de mi takiyye yapıyordunuz?
      Tüm vatandaşlarımıza aklıselim ve huzur içinde geçecek ADİL bir seçim süreci diliyorum.
        Allah ülkemizi korusun.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi