Emine Girgin

DUYGUSAL MI BEDENSEL Mİ?

18 Ağustos 2017 18:36
A
a
Müdürüm Tevfik Bey’in sözleri geldi bir an aklıma. ‘Emine hep arkadaşlarının hayatını yazıyorsun. Biraz kendi ilişkilerini yazsana’ demişti. Haklı, ee bende hep arkadaşlarımdan bahsedecek değilim ya. Biraz da kendi ilişkilerimden bahsedeyim. 2 yıl önce bir adamı çok sevmiştim. Onunla evlilik hayalleri kurarak uçuşuyordum adeta. Yaklaşık 1 yıl süren bir ilişkimiz oldu ve sonuç: Aldatıldım.

Duygusal aldatmayı mı yoksa bedensel aldatmayı mı aldatmaktan sayıyorsunuz?

Adam sürekli bahaneler arıyordu son zamanlarda. Artık neyi öne süreceğini şaşırıyordu, o derece. Benimleyken arkadaşının arkadaşıyla tanışmış, kadınla flörtleşmiş, sonra da ayrılınca hemen onunla görüşmeye başlamış rahat rahat. Aldatma deyince bunun adına sinirleniyor. Benle birlikteyken böyle bir şey yapmamış, bitince görüşmüş. Ne masum bir davranış ama değil mi?
Toplumda birinden hoşlanıyorsanız ve karşı taraf da ilginize olumlu cevap veriyorsa hemen akla cinsel birliktelik gelir. Hâlbuki tanımadığınız biriyle bilinmeyen denizlere yelken açmadan önce durup, düşünmek gerekir. Aldatmak, masum bir eylem değildir ve duygusal aldatma da bedensel aldatma da aslında aynı kapıya çıkıyor. Eğer zihninizi birlikte olduğunuz kişiden başkası işgal ediyorsa, o kişiyi düşünüp, onunla zaman geçirmek istiyorsanız aldatma eylemi ‘ben geliyorum’ diyor. Aldatmayı sadece cinsel birliktelik olarak düşünmeyelim. Aklımıza düşen biri, zamanla yatağımıza da girecektir bundan hiç şüphem yok. Bu yüzden birini seviyorsanız, seviyorsunuzdur. Sevmiyorsanız, seviyor gibi yaparak karşı tarafa haksızlık etmeyin.
Bedensel birliktelik olmadığı sürece bunu aldatmaktan saymıyor olabilirsiniz ama şunu da unutmayın ki, kaçamak bakışlarla, düşüncelerle başlayan MASUM flörtlerin sonu hep aldatma ile sonuçlanıyor. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi