Ezgi Uzgel

ERKEK KENDİ İÇİNE ÇEKİLDİĞİNDE KADIN İÇİN 6 TAVSİYE

28 Kasım 2017 23:59
A
a
Erkekler ile kadınların sorunlarla baş etme şekilleri farklı farklıdır. Kadın erkek ilişkilerindeki temel problemlerden biri karşı cinsin problemini bizim çözdüğümüz gibi çözmeye çalışmaktır.
Kadınlar bir sorunu olduğunda bunu arkadaşlarına anlatmayı duygularını paylaşmayı severler. Bu şekilde rahatlarlar. O yüzden kadınlar sürekli kahve içmek için buluşurlar. Saatlerce ne yapıyor olduklarını merak edenler için, hayatları hakkında konuşuyorlar. Kadınlar birbirlerine destek olmayı önemserler ve arkadaşlarını destekleyerek dinlerler. Bu şekilde de kendilerini hafiflemiş hissederler.
Kadınlar sorunlarını konuşarak ve paylaşarak çözmeyi severken erkekler çoğu zaman kendi içine diğer bir değişle mağaralarına kapanırlar. Yani kendilerini iletişime kapatır, otomatik rutin şeyler yapar ve konuşmazlar. Kadınlar bu durumdan çok rahatsız olarak karşıdaki erkeğe bir kadın gibi yaklaşıp onunla konuşmak ve sorunlarını beraber konuşmak isterler. Ancak erkekler sorunları üzerinde kendileri düşünmek ve sorunlarını kendileri çözmek ister. Bu konuda konuşmaya ise hiç niyetleri yoktur.
O yüzden genelde kadınlar kocam iletişime kendini kapattı, benimle ilgilenmiyor, nesi olduğunu bile bilmiyorum, bana hiçbir şey anlatmıyor şeklinde şikâyetlerini sıralarlar. Erkekler ise karım sürekli sorunlarından bahsediyor. Onu anlayamıyorum, ben ne yapabilirim ki, bir şey önerdiğimde ise sinirleniyor diye düşünürler.
Bu durumda erkekler için tavsiye:
Eşinizi sadece dinleyin. Onun sorunlarını çözmeye çalışmayın. Onu dinlemeye çalışın. Erkek ancak 3 cümle dinleyebiliyor diye psikolojik araştırmalar var. Ama isterseniz yapabilirsiniz. Eşinizi sadece dinleyin. İhtiyacı olduğu an onu kollarınızın arasına alın ve ona yanında olduğunuzu hissettirin.
Bu durumda kadınlar için tavsiye:
Kadın olduğum için bu konuda uzman tavsiyesine başvuruyorum ve John Gray’den bildiriyorum:
  1. Onun yalnız kalma gereksinmesini eleştirmeyin.
  2. Çözümler önererek sorunlarının çözülmesine yardımcı olmaya çalışmayın.
  3. Duyguları hakkında soru sorarak onu korumaya çalışmayın.
  4. Mağaranın kapısında oturup, dışarı çıkmasını beklemeyin.
  5. Onun için kaygılanıp üzülmeyin.
  6. Kendi kendinizi mutlu edecek bir şeyler yapın.
Bunu kadın diline tercüme edersem diyor ki: Adamı rahat bırak, o kendi sorununu çözebilecek yetişkin bir erkek, sen onun annesi değil sevgilisisin, öyle davran. Kendi hayatına bak, hayatın tadını çıkar. İstersen kızlarla bir kahve içmeye, istersen konsere git, kitap oku ya da alışverişe çık. Adamı değil kendini düşün. Bu ikiniz içinde en iyi çözüm.
Merak etmeyiniz erkek mağarasından çıktığında sanki hiç girmemiş gibi kaldığınız yerden ilişkinize devam edeceksiniz. Birbirimizi daha iyi anladığımız yarınlar dileğiyle.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi