Ezgi Uzgel

Erkekler için Sosyal Medyadan Arkadaşlık

15 Mayıs 2018 22:00
A
a
Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri büyüdükçe bu ortamda edindiğimiz arkadaşlıklar da artıyor; buradan bir eş, sevgili bulma potansiyeli de. Ancak nasıl bir restoranda karşı cinsle tanışırken yapılacaklar, yapılmayacaklar varsa aslında sosyal medyada da bu var.
Tanıdığım bir erkek arkadaşımız bir masada 500 kadına arkadaşlık teklifi gönderdim birisi bile kabul etmedi demişti, bir gün ve çok şaşırmıştım. Kişi yakışıklı, düzgün bir işi olan ve evlenip çocuk sahibi olmak isteyen bir erkekti. Tüm kadınların istediği tarzda bu erkeği neden bu 500 kadının hiçbiri sosyal medya arkadaşı olarak bile kabul etmemişti. Bunun nedeni aslında profilinin kendisini yansıtmamasıydı.
Erkekler için sosyal medyadan arkadaşlık teklifi gönderdim ama hiçbir kadın kabul etmedi diyorsanız okuyun:

Profilinize bir dönüp bakın:
Profil fotoğrafınız kendi resminiz mi? Kendi resminiz olsun. Manzara veya bir erkek film yıldızı değil.
Profil fotoğrafınız net ve sizi gösteren bir fotoğraf mı? Kişi fotoğrafınıza bakıp bir fikir ediniyor. Düzgün gözüktüğünüz bir resim olsun.
Kendi isminizi mi kullanıyorsunuz? Takma isimler düşündüğünüz kadar havalı değil. Kişi sizin kim olduğunuzu bilmek istiyor.
Profilinizden sizin kim olduğunuz: işiniz, mesleğiniz, yaklaşık ekonomik durumunuz belli mi? Karşıdaki kişi neye göre sizinle ilgili fikir sahibi olacak. Dürüst bir şekilde kim olduğunuzu ortaya koymak karşıdaki kadına güven verir. Nerede çalıştığınızı yazmak istemiyorsanız da en azından mesleğinizi yazabilirsiniz. Kendinizi saklayıp karşıdan açıklık beklemeyin.
Ortalama bir kadına bile sosyal medyadan gelen arkadaşlık teklifi ve övgü yazılarını görseniz ağzınız açık kalır. Bütün bu rekabetin içinden sıyrılmanın tek bir yolu var, kendiniz olmak ve bunu doğru bir şekilde yansıtmak.  

Asla yapmamamız gerekenler:
Kadın erkek ilişkileri konusunda eleştirel karikatürler ve yazılarla dolu bir profile kişinin diğer özellikleri ne olursa olsun kadınlar sıcak bakmaz.
Kader kurbanı olduğunuzu hissettiren acıklı paylaşımlar. Kimse ekstra dert istemiyor. Kendinizden düşünün siz istiyor musunuz?
Kadınlar paraya gelir, çok süslenir vb. eleştirel paylaşımlar, fıkralar vb. kadına önyargıyla yaklaştığınızı gösteren paylaşımlardan uzak durun.
Bir kadına tanışmak için bir mesaj gönderiyorsanız kadın mesajın içeriğinden önce sizin kim olduğunuza bakacaktır. Sonra da mesajın içeriğine yani ‘slm’ yazan ya da laubali içerikli mesajlardan uzak durun. Onun yerine samimi düşüncenizi ifade eden bir mesaj olabilir. ‘Sizinle tanışmayı gerçekten çok isterdim’ gibi, ve bu konuda dürüst olun. Yani her gördüğünüz kadına yazmayın siz de bir profiline bakın size uygun olabileceğinizi düşündüğünüz bir kadına yazın.
Platon “Güzel bir ruha aşık olan, ona hayatı boyunca sadık kalır. Çünkü sevdiği şey ebedidir,” diyor.
Bugün başlayan Ramazan hepimize ruhumuzu güzelleştirmek için imkan versin. Biz güzel ruhlar olalım ki karşımıza güzel insanlar çıksın.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi