Emine Girgin

Erkekler ne söyler, kadınlar ne anlar?

14 Kasım 2017 22:35
A
a
‘Seni seviyorum ama çok kıskançsın. Seninle yapamam.’ Hoop, işte durun orda bakalım. Zaten bir kere ama’dan önce kurulan en pırıltılı kelimelerle süslenmiş cümleler bile yalandır arkadaşlar. Siz ama’dan sonrasına odaklanın. Ne diyor bay ukala, ‘çok kıskançsın. Seninle yapamam’ diyor. Yani odaklanmanız gereken yer ‘yapamayacak’ olma kısmı. O adam seni sevmiyor. Kıskanmayan kadın yoktur orada bir el sıkışalım. Hem bir kere erkekler de çok kıskanıyor ki. Gerçekten bir ilişki varsa ortada,iki tarafta da tatlı kıskançlıklar olacaktır. ‘Ben seni kıskanmıyorum’ diyorsa, ‘seni kıskanacak kadar henüz sevmedim’ diyordur. Çünkü kıskançlık güvenmekle doğru orantılıdır. Peki kıskanmıyorum dediğinde güvenecek kadar tanıyor mu seni? Zaman kavramı burada devreye giriyor işte. Ne kadar güvenmiyorsan o kadar kıskanıyorsun. Güven zamanla kazanılır, yaptıklarınla ve yapacaklarınla. Kıskanmasını istemiyorsan güvenini sağlayacaksın. Birbirinizi yeni tanıdığınız zaman daha iyi tanıyabilmek için birbirinizi kıskanırsınız. Tanıdıktan sonra bu duygu ortadan kalkar zaten. Bu fazlasıyla normal bir şeydir. Erkeğin kadına veya kadının erkeğe daha fazla ait hissetme isteğiyle birbirlerine ayırabildikleri zamanı başkaları ile paylaşmaktan kaçınma halinin güvensizliği temsil eden kıskançlık duygusu arasındaki ince çizgiyi anlayabilmek mesele.
Anlamak istemeyip problem ediyorsa orada bir problem vardır. Aman dikkat! Yoksa gönül eğlendirmiş olmasın? Öyleyse geçmiş olsun. Doldurduysan tecrübelerinle ceplerini, şimdi yazdıklarımı iyi oku sende. Çünkü bizzat test ettim onayladım.
Klişe cümlelerle erkeklerin aslında ne söylemek istediğini ve biz kadınların ne anladığını (özür diliyorum, anlamak istediğini desem daha doğru olacak çünkü öylesi işimize geliyor) açıkca yazacağım.
 
Erkek:Beni diğer erkeklerle karıştırma.Ben çok net bir adamım. Siyah ve beyaz kadar net.
Aslında söylemek istediği:Ben tam da o erkekler gibiyim. Şuanda seni elde etmek için dürüstlüğü oynuyorum.Bende seni bırakacağım.
Kadının anladığı: Bu erkek gerçekten çok farklı. Dürüstlüğüyle beni etkiliyor.
Erkek: Bende ilişki korkusu var.
Aslında söylemek istediği: Hiç ilişkiyle uğraşamam. Yatalım, gezelim,eğlenelim ama benden ciddi bir birliktelik bekleme.
Kadının anladığı: Bu kez farklı hissediyor ki bana böyle bir şeyden bahsediyor. Biraz daha sabredersem zamanla o da isteyecektir. Ona yardım edeceğim ve gidişatımız değişecek.Böylelikle korkulacak bir şey olmadığını görecek.
Erkek: Duygularını gösterebilen bir adam değilim ben. Bu konularda biraz beceriksizim.
Aslında söylemek istediği: Aşk, sevgi, çiçek, böcek hiç bana göre değil. Hiç bir şey hissetmiyorum.
Kadının anladığı: Geçmişte yaşadığı acı deneyimler yüzünden bana böyle söylüyor yoksa onunda bir şey hissettiğinden eminim. Duygularını elbet gösterecek.
Erkek:Keşke daha önce tanışmış olsaydık.
Aslında söylemek istediği: Şuan hiç ilişki yaşayacak halim yok. Bir sevgilim olsun istemiyorum ama elimin altında olmandan da rahatsız değilim. İstediğimiz zaman görüşüp takılabiliriz.
Kadının anladığı: Ah canım! O da benden çok etkileniyor. Beni ne kadar çok istediğini görebiliyorum.
Erkek: Sen çok kıskanç bir kadınsın. Nasıl olacak bilmiyorum.
Aslında söylemek istediği: Ben kıskançlıklara gelemeyecek kadar rahat yaşayan bir adamım. Beni arayıp sorman rahatsız ediyor.
Kadının anladığı: Onu ne kadar çok sevdiğimi kıskanmamdan anlıyor. Bana zamanla hak verecektir.
Erkek:Sen bana fazlasın ve daha iyilerine layıksın.
Aslında söylemek istediği: Senden çok sıkıldım. İlişki ihtimalimiz bile yok. Hayal kurmaktan vazgeç.
Kadının anladığı: Kendisini bana yakıştıramıyor ve kendini kötü hissediyor. Canım! Onu çok seviyorum. Sevgimi daha çok göstermeliyim ki kendine güveni gelsin.
Erkek: Sana çok değer veriyorum ve seni üzmek istemiyorum.
Aslında söylemek istediği: Seni en çok ben üzücem ve sana değer vermiyorum. Aklın varsa benden uzaklaş.
Kadının anladığı: Beni çok önemsiyor ve üzmemek için gerçekten elinden geleni yapacak.Hem o beni üzmüyor ki!

 
1000
icon
AŞKSIZ PRENS 14 Kasım 2017 23:01

Bu yazınızdaki erkek modelleriyle kendi kendime bir kıyaskama yaptım, En ufak bir benzerlik göremedim, sadece biraz kıskanç olabilirim, çünkü seven kıskanır, kıskanmak aşkın kanununda var, . Eğer ki sevmişsem, aşık olmuşsam, o nu karşıma çıkartan kaderime şükrederim. Ona dağlar kadar güvenirim, asla basit kıskançlıklar yaparak onu üzmem, ama yarime yan gözle bskanın da kafasını kırarım o da ayrı bir konu tabikide. Ne kızı tavlamak için edebiyat parçalarım, ne de yapmacık hareketler sergilerim, onun kalbini kazanmak için sadece aşkımı sevgimi ortaya koyarım. Sevgiyi aşkı en güzel anlatan gözlerdir, gözler asla yalan söylemez. Bir aşkta sevgide en önemli unsur Güvendir, güven yoksa sevgi de olmaz aşkta.Kadın olsun erkek olsun azcık kıskançlık olmalı bence, kıskanmak aşırıya kaçmamak kaydıyla iyi olur bence. Nasıl beş parmak bir değilse her erkek de, kadın da bir değildir. Burada önemli olan kalp kalbe karşı oldumu, aşk, sevgi sadakat peşinden gelir. Sevmek kadar güzel bir şey vatmı ki?

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi