Ezgi Uzgel

Erkekler Neden Dinlemez?

10 Nisan 2018 23:59
A
a
Kadınların en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi eşinin, sevgilisinin onu dinlememesidir. Bu konuya artık bir açıklık getirme zamanı geldi.
Öncelikle bir kadın eşiyle bir sıkıntı yaşadıysa onu nasıl ifade eder buna bakalım. Kadın bir kompozisyon gibi konuşur. İlk önce bir 4-5 cümlelik bir girişle ne hissettiğini ne kadar üzüldüğünü anlatır.
“Şimdi ben, sen bana öyle davrandığında çok üzüldüm. O cümleyi söylediğinde beynimden vurulmuşa döndüm. Kalbim kırıldı, çok sarsıldım. 3 gündür kendime gelemiyorum. Bu ilişki bu şekilde nasıl devam edebilir hiç bilmiyorum.”
Sonra gelişme kısmına gelir ve olayı tüm detaylarıyla tekrar yaşayarak anlatır. Olayı anlatırken de aralara parantez açarak çeşitli açıklamalar yapar. Bu arada ses tonu erkekler için dayanılmaz olan bir titreşimdedir. Erkek aslında sadece o titreşimden bile daha bir cümle dinlemeden koşarak kaçmak isteği içindedir.
Kadın bu uzun açıklamalar sonunda rahatlamış ve sonuca gelmiştir. Artık sonucu anlatırken erkek şalteri çoktan kapatmıştır. Bedeni orada olabilir ama ruhu başka bir yerdedir. Kadının anlattıkları duyarsız bir et bedene çarpıp geri dönüyor gibidir. Kadın içini döktüğü için biraz rahatlamış olsa da istediği etkiyi yapamadığı ve aslında sonuç alamadığı için, anlaşılmadığı ve dinlenmediğini düşündüğü için hayal kırıklığı yaşamaktadır.
Gerçek şu ki erkekler sadece ilk 3 cümleyi dinleyebiliyor! Yani kadının girişi yaptığı ve daha hiçbir şey anlatmadığı kısımdan sonra şalter kapanmış, kulaklar tıkanmış oluyor. Ondan sonra kadının konuştuğu her şey aslında boşuna oluyor o yüzden zaten duvara konuşma hissi oluşuyor.
Peki çözüm nedir? Erkeklerin üzerine düşen eşlerini dinlemeyi öğrenmektir. Bunun bir erkek için zor olduğunu anladım ancak beyler eşiniz üzerindeki etkisi çok büyük olacak ve birlikteliğinize inanılmaz bir katkı sağlayacak. Mutlu bir kadın da mutlu bir erkek demek biliyorsunuz.
Kadınların ise öfke ve kızgınlıklarını geride bırakıp erkekler için korkunç olan o titreşimi geride bırakmaları gerek. Bunun için olayı bir arkadaşınıza anlatabilirsiniz, bir kağıda yazabilirsiniz, telefonunuza ses kaydı yapıp kendinizi sonra dinleyebilirsiniz. Sinir boşaldıktan sonra aslında eşinizden ne istediğinize karar verip bunu 3 cümle haline getirmelisiniz. Amacınız haklı çıkmak mı yoksa mutlu olmak mı bunu tekrar düşünün. Amacınız eğer eşinizin sizin istediğinizi yerine getirmesiyse isteğinizi 3 cümleye indirin. Eşinizin yorgun ve gergin olmadığı sakin bir anını bekleyin. Sonra sevgi dolu yaklaşın çünkü zaten onu seviyorsunuz. Ve ona sadece ne istediğinizi açık bir şekilde 3 cümlede sevgi dolu bir şekilde söyleyin. Ve mucizeye tanık olun.
Birbirini seven bu kadar kadın ve erkeğin bu kadar anlaşmazlık yaşamasının nedeni aslında birbirinin doğasını tanımamak. Birbirimizin doğasını tanıdıkça sevgiyi daha az anlaşmazlık ile yaşamak mümkün.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi