Ezgi Uzgel

ERKEKTEN ALIN AMA ONU KULLANMAYIN!

ERKEKTEN ALIN AMA ONU KULLANMAYIN!

6 Kasım 2018 23:59
A
a
Dişilikle ilgili çalışırken kadınlarımıza erkeklerinden almayı bilmeleri gerektiğini söylüyorum hep.  Genelde ilişkilerinde problem yaşayan kadınlar erkekten almayı bilmeyip, sürekli kendisi vermek isteyenler oluyor.
Bugün ise size diğer bir uçtan bahsedeceğim. Almayı bilmenin ötesinde, maalesef ki erkekleri kullanan bir kadın çeşidi de var. Bunlar belki ilişkilerinde büyük sorun yaşamıyor ama onlar da insan olma dengesini bozuyorlar. Kadın erkeği vezir de ediyor, rezil de!
Size uç bir örneği anlatacağım. Üniversite yıllarında aynı ortamda tanışan bir çift hayal edin. Erkek o dönem başkasına ilgi duyuyor, kız ise başka şehirden biriyle çıkıyor. Kız başkasıyla çıktığını saklıyor ve bir şekilde çocuğu tavlıyor. Bir süre sonra çocuğun evine taşınıyor ve benim param yok deyip üniversite hayatı boyunca kendine baktırıyor. Çocuk mezun olunca hemen kendi işini kuruyor. Kız onun yanında çalışmaya başlıyor. Ancak kız çok hırslı ve bununla yetinmesi mümkün değil. Bana da iş kuracaksın diyor. Erkek ona da iş kuruyor. O işi de aslında tamamen çocuğa yaptırıyor. Kadın görüntü olarak son derece silik bir kadın ancak erkeği psikolojik olarak parmağında oynatmanın uzmanı. Erkek askere giderken ona ben seni unutabilirim korkusu salıyor. Adam bu korkuyla nişan yapıyor. Ailesine bir ev aldırıyor ve kızı o eve yerleştiriyor. Askere gittiğinde ise kız ona döndüğünde bir arabayla dön, evli bir kadın olarak yollarda yürümem diyor. Erkek asker dönüşü ailesinin yanına uğrayıp onların arabaları alıp geliyor. Bu kadının hırslarını sadece memur ailesinin desteği ile karşılamak mümkün değil. Karısına kurduğu dışında kendine 4 tane işyeri kuruyor ama ne kendi nefsini, ne de karısınınkini asla doyuramıyor. Bütün bu işleri kurmak için onca parayı nereden bulduğu ise onun geleceğini yok edecek olan diğer bir detay. İşler adamın kapasitesinin çok üstünde olduğu içinde tek tek kapanıyor.  Şimdi bu kadın dişiliğini cadılık seviyesinde kullanan bir kadın. Erkek zaten kendisi de çok hırslı, gazı da alınca iyice yoldan çıkıyor. Sonlarını tahmin etmek zor değil.
Karşımızdaki erkekten almayı bilmek böyle bir şey değil. Almak karşıdaki kişinin durumuna göre olmalıdır. Ondan bir şey talep ederken de makul olmasına özen gösterelim. Bizim de, karşımızdaki erkeğin de insan olduğunu unutmayalım. Önce insanız, sonra kadın ve erkek.
İyi kalpli kadınlar iyi kalpli erkekleri hak eder. 
 
1000
icon
Sevgi 2 Aralık 2018 00:13

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Siz ne yaşıyorsanız ona bakın. Onun bunun ilişkisi ne seni ne de bizi ilgilendirmez.

0 2 Cevap Yaz
iyi kalpli kadın 21 Kasım 2018 14:33

''İyi kalpli kadınlar iyi kalpli erkekleri hak eder. '' herkes hakkettiğini buluyor o yüzden.. afiyet olsun

0 3 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi