Oğuzhan Özkaya

FACEBOOK GENÇLEŞMEYE ÇALIŞIYOR

9 Haziran 2018 22:00
A
a
Facebook büyük bir hızla genç kullanıcılarını kaybetmeye devam ediyor. Yaptığı bazı yenilik ve güncellemelerle de genç kitleyi elinde tutmayı başaramayınca, gençlerin en sevdiği şeyleri bir çatı altında toplamaya başladı.
Facebook’un son hamlesi, genç kitlenin yoğun olduğu, canlı oyun yayıncılığı yapılan twitch.tv gibi bir sistem kurmak oldu. Bu yolla çoğunluğu gençlerden oluşan oyun severleri çatısı altına toplamayı amaçlıyor.
Yalnızca canlı yayından ibaret olmayacak olan Fb.gg platformu aynı zamanda bir haber kanalına benzer yapısı ile Facebook’un temel hizmetlerinden faydalanarak başarılı olmayı hedefliyor. Sık sık içerisinde e-Spor’a ve oyun konferanslarına dair içerikler barındıracak olan platform, ünlü ünsüz ayırt etmeksizin başarılı olan her içerik sahibini oyun severler ile buluşturmayı hedefliyor.
Daha önce Youtube da canlı oyun yayıncılığı konusunda büyük yatırımlar yapsa da Twitch’e rakip olmayı başaramamıştı. Ama Facebook rakiplerini piyasadan silmekle ün salmış bir sosyal medya devi. SnapChat’i batırma noktasına getirmişti. Ama bu sefer karşısında daha büyük bir rakip olacak, Amazon’un satın aldığı Twitch’i bitirmesi zor gibi görünüyor.

KAFADA KALANLAR

Instagram hikayelerine güncelleme geliyor
Instagram Hikayeler bölümünde artık birden fazla resim ve video paylaşılabileceğini duyuran Instagram, şimdi de kullanıcıların etiketlendikleri hikayeleri tekrar hikaye olarak paylaşabileceklerini duyurdu.

Ramazan Bayramı'nda dikkat edin
Güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, ücretsiz Wi-Fi ağlarının kullanımının arttığı tatil döneminde, kullanıcılara siber suçluların kurbanı olmamaları için uyarılarda bulunuyor.

Yahoo Messenger Kapanıyor
Günümüzden tam 20 yıl önce hizmete başlayan birinci nesil mesajlaşma uygulamalarından Yahoo Messenger, 17 Temmuz’da servislerini kalıcı olarak kapatıyor.

Dev firmadan WhatsApp yasağı
Dünyanın en büyük lastik firmaları arasında yer alan Continental, yaklaşık 36 bin şirket telefonundaki WhatsApp ve Snapchat uygulamalarını gizlilik endişeleri gerekçesiyle yasakladığını açıkladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi