Emine Girgin

Gece

20 Ocak 2018 23:59
A
a
Soğuk bir gece Eskişehir’de,
Öfkeyle bakan gözleri kalmış aklımda
Bir de burnumu sızlatan kokusu..
Belki hiç mutlu olmadığımız kadar mutluyduk o gece,
Belki de hiç mutsuz olmadığımız kadar mutsuz..
Yüzünü tutuyordum avuç içlerimde,
Huzuru kokluyordum.
Kokluyor, kokluyor öpüyordum.
Git deyip, gitmemecesine sarılışımız duruyordu geceye asılan fotoğrafımızda
Olmayacaktı biliyorduk ama
Yine de sarıldık inatla..
Hem hiç sevmemiş gibi,
Hem de ciğerimiz sökülür gibi.
Veda etmiştik o gece,
Bize ama en çok da kendimize...
Yarım kaldığımız için mi bu kadar güzel duruyorduk fotoğrafta bilmiyorum
Belki tekrar sevmeyi deneyecektik,
Belki tekrar sevecektik
Ama bir daha hiç geç kalmayacaktık kimseye,
Bunu biliyordum.
Yine soğuk bir gece Eskişehir’de,
Ve yine aklımda öfkeyle bakan gözleri.
Gözleri miydi gece mi mahveden yoksa gece miydi her şeyi yok eden?
Belki tekrar kavuşsak çok mutlu olacakmışız gibi,
Belki de hiç mutlu olamayacakmışız gibi,
Soğuk bir gece Eskişehir’de..
1000
icon
Yzb Poyraz 22 Ocak 2018 00:15

Biten bir aşkın ardından ağlamak, fotolara bakıp üzülmek Özlemek valla bunu yaparsak ancak kendimizi üzeriz. Giden mutlaka birini bulmuştur, ve aklına bile gelmeyiz, O yüzden Gecenin karanlığına bırakacağız gidenleri, Yeni bir güne mis gibi bir uykunun ardından, neşeyle başlayacağız, çayımız kahvaltınız ve merhaba hayat yeni yine yeniden deyip tüm hayata pozitif bakacağız.Hayata güzel gözle bakarsak sahte yüzleri göremeyiz, Biraz da biz hayata kurnaz ve çirkin gözle bakalım ki tekrar aynı aşk hatalarını yaşamayalım. Etrafımızda bizi seven, sever görünen, aşık olan ,yada sırf etiket olmak için peşimizde rüzgarımıza kapılan çoktur. Önemli olan hayatta her şeyden çok sevebilecek, abartısız canından bile çok değer verecek birini bulabilmek. Herkes sever kimi pazara kadar, kimi mezara kadar,

0 3 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 21 Ocak 2018 22:47

Gece kimi düşünerek uyursa insan, mutlaka ona delicesine Sevdalıdır, Güne uyandığında ilk kim aklına geliyorsa ona deli gibi aşıktır. Her gecenin ardından mutlaka güneş doğacaktır. Gününüzü umuda ayarlayın. Umutsuzluğa kapılmayın Kimse aşksız değildir, Kimse yalnız değildir. Hislerinizi, sevgi dolu kalbinizi, tertemiz duygularınızı hak edene verin, Hak etmeyene de yol verin gitsin.

0 3 Cevap Yaz
ROTASIZ PİLOT. 21 Ocak 2018 22:40

Her sevdanın ardından üzülüp göz yaşı dökersek, hayatın güzelliklerini fark edemeyiz, O zaman eskimiş aşkları bir gecede silip atıyoruz, kıymetimizi bilene, bizi karşılıksız çıkarsız sevip değer verene, bizi her şeyden üstün görene Hemen şıp diye aşık olmuyoruz, önce deniyoruz türlü Sınavlara tabi tutuyoruz ve eğer sınavı başarıyla geçiyorsa O zaman aşka doğru yol alıyoruz.

0 3 Cevap Yaz
DENİZ YILDIZI 21 Ocak 2018 22:32

Geceler güzeldir, en azından sahte yüzleri görmez insan. Geceler özeldir, sevdiğini özler insan, En soğuk gecede bile, insanın sevdiği yanındaysa, o soğuk Üşütmez, yakar yüreğini. Ama sevdiği yoksa yanında, işte o zaman yaz sıcağında bile kutupların soğuğunu yaşar, Adeta buzul çağında gibi Buz sarkıtları oluşur o kalpte.

0 3 Cevap Yaz
KUZEY YILDIZI 21 Ocak 2018 22:26

Sezenin bir şarkısı diyor ki "Her ayrılık bir vurgun değil, değmeyin yaşlarıma, Benden selam söyleyin tüm aşklarıma".... Yani o zaman gidene bay bay diyoruz. Enerjimizi boşa harcamıyoruz.

0 3 Cevap Yaz
ALİ CAN 21 Ocak 2018 22:23

Her gecenin sonu mutlaka aydınlıktır. Hak ediyorsa özlemek güzeldir, Bir aşk bitince dünyanın sonu değil ki, Giden yolunu belirler, kalan yerini. Gidenin ardından su çekmeyeceksin ki, İadeli taaütlü mektup gibi dönüp gelmesin.

0 3 Cevap Yaz
HSYN 21 Ocak 2018 22:19

Gün Gece nin ardından gelir, Her yeni bir gün de yeni bir umut Yeni bir başlangıçtır bence. Karamsarlık yok, hayat mucizelerle başlar, Ve mucizevi bir şekilde devam eder.

0 3 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi