Emine Girgin

GİDEN GERİ DÖNER Mİ?

8 Nisan 2018 06:00
A
a
İlk aşk acını düşün.Belki de gerçekten ölüyorsun sanmıştın.Dayanılamaz bir halde hüngür hüngür günlerce ağlamıştın.Zaman geçti, acın hafifledi.Hatta biraz daha zaman geçti, unuttum bile dedin.Bir gün yine biri çıktı karşına.Gözlerinin içini yeniden güldürebilen biri..Ölürcesine sevdi belki de seni ama en nihayetinde öldürürcesine oda gitti işte.
Bir kez daha acıdı yüreğin ama alıştı da sanki. Kalp hafızan bu acıyı daha önceden de yaşadığını söylüyor sana.Aynı acıyı daha hafif hissettiriyor.Zamanla acı eşiğin yükseliyor.Kişiler farklı olsa da hissedilenler aynı ama öyle tuhaf bir şey ki sanki hep aynı kişiye aşık oluyor ve hep aynı kişiden ayrılıyor gibi.
Ne tuhaf..Herkes aynı.Unutamam dediklerimiz hayatımızın neresinde?Yeri asla dolmayacaklar, vazgeçemediklerimiz,asla terkedemeyeceğimiz ve onunda bizi asla terketmeyeceğine inandıklarımız.Neredeler? Gittiklerinde yanan yüreğimizle çektiğimiz acıya yürekler dayanmazdı.Yaşayamazdık,unutamazdık ya hani...
Ayrılığa da alışıyor insan, acıya da.Kalbimiz nasır tutunca herşeyde geçmişte kaldı.Hata kimdeydi peki? En çok kendimizi suçladık.İçten içe değerini bilemediğimizi,onu kaybettiğimizi söylüyoruz.O değerlendikçe de biz değerimizden kaybediyoruz.Hatta içten içe bir gün pişman olacak,özür dileyerek geri gelecek diyoruz değil mi?
Bir kere giden geri gelir mi bilmiyorum ama bir kere gitmeye teşebbüs ettiyse o sevgili gelse de yine gidecektir bunu biliyorum. Gönül rızası ile güle oynaya giden hiç kimse pişman olup geri gelmeyecek.Aşk acısı diner mi sorunuz giden geri gelir mi sorusundan çok daha olası birşey bence. Acı bir gün diniyor ama gidenin geri geldiğini görmedim.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi