İbrahim Dursun

GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN

30 Mayıs 2018 22:00
A
a
         Değerli okuyucularım seçimlere bugün itibariyle tamı tamına 24 gün kaldı. Siyasi partilerin yoğunluğu olanca hızıyla devam ederken vatandaşlarımız arasında ise neredeyse heyecan dorukta. Ülke genelinde meydana gelen birkaç nahoş hadise dışında yerelde partilerin demokrasi gereği girmiş oldukları rekabet ve yapmış oldukları propaganda faaliyetleri ilgiyle izlenmekte ve takip edilmektedir
      Ne var ki genelde yaygın medyanın ve özellikle TRT’nin çok aşikar hükümet yanlısı tutum ve yayın politikası bu rekabeti tam anlamıyla bir haksız rekabete dönüştürmüş durumda. Ancak bu durumun seçmenlerimiz tarafından çok iyi algılandığını ve sonuçlarının da 24 Haziran seçimlerinde sandığa yansıyacağını düşünüyorum. Zira Türk milletinin en ulvi özelliklerinden birisi mazlumun yanında zalimin ise karşısında olmasıdır. 
     Sayın Erdoğan da bir takım haksızlıklar nedeniyle Türk milletinin gösterdiği teveccühle iktidara gelmiş ne var ki geldiğimiz süreçte milletimizin kendisine gösterdiği bu teveccühü unutmuştur.
     İlimizde sürdürülen seçim çalışmalarının ise tam bir demokratik olgunlukta ve Eskişehir’in adına yakışır bir şekilde geçtiğini, yapılan etkinlikler ve faaliyetler açısından en fazla göze çarpan siyasi partinin ise İYİ Parti olduğunu söylememiz mümkün.
     Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun  geçtiğimiz pazar günü ilimize yaptığı ziyaretin o çok yoğun programı içerisinde İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığına da uğramasının demokrasimiz adına olumlu bir gelişme ve güzel bir nezaket örneği olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

     GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN
     Türklerin silah üzerine yemin etme geleneğinin ilk örneği; kılıç kabzası tutulmak suretiyle söylenilen bu andın anlamı “Eğer sözümde durmazsam bu kılıç bedenime gök gibi girsin kanıma bulanarak çıksın” demektir. Yeni su verilmiş çelik üzerindeki mavi rengi görmedikçe anlamı kavranılamayan yemindir. Bu büyük bir anddır ve kişinin kendi yaşamını ortaya koymasını gerektirir.
     Yine geçtiğimiz Pazar günü Eskişehir İYİ Parti Teşkilatının aday tanıtımının yapıldığı iftar programına katıldık. Misafirleri karşılamaktan tutun da programın icra edilmesine kadar mükemmel bir organizasyona ev sahipliği yaptı İYİ PARTİ. Biraz da ramazan ayının manevi ikliminin verdiği havadan olsa gerek misafirlerinden yöneticisine ve milletvekili adaylarına kadar salonda büyük bir coşku ve heyecan hakimdi.
     Adaylar sırayla kürsüye gelerek kendilerini tanıtıp katılımcılarla buluştular. Ve kısa da olsa birkaç kelam ettiler. Hepsi de ülkenin geleceği adına umutlarını haykırdılar aslında.
     İkinci sıra Milletvekili Adayı ve Genel İdare Kurulu Üyesi İbrahim SAYIN ise kendisini tanıttığı kısa konuşmasını yukarıda anlattığım yeminle bitirdi. “Yürümezsek hak yolda, erimezsek hak yolda, çürümezsek hak yolda GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN”
     Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini korumak ve yüceltmek adına kendi yaşamını ortaya koyabilecek şuura sahip, bu ülke için çalışmaktan bir an bile geri durmayacağına and içen bu kadroların varlığı umudumuz oluyor gelecek adına.
     Bu kadroların iktidarı için de Türk milletinin o engin ferasetini inşallah 24 Haziran seçimlerinde göstereceğini umut ediyorum.
     İyilikle kalın…
1000
icon
Mustafa Kemal ERKAYA 20 Şubat 2019 23:22

Tam doğru değil , kılıç hiç bir zaman , daha doğrusu çelik hiç bir zaman mavi olmaz. Ancak yemin ederken açık havada havaya kalkan kılıç ayna gibi gök yüzünün rengini alır ve mavi görünür, bu nedenle bedenime gök rengi giren kılıç sizin de dediğiniz gibi kana bulanıp çıksın demektir. Aaz daha araştırıp yazsanız , çünkü çok önemli insanların yazdığı şeyler zaten unutulmak üzere olan şeylerin yanlış olarak nesillere aktarılmasına sebep olur . Bildiğiniz gibi büyük çoğunluk biri kendine "abdala malum olur" dediğinde hakaret olarak alıyor halen bu ülkede.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi