Emine Girgin

Hayatınızın kumandası kimin elinde?

12 Ağustos 2017 18:45
A
a
İsteyerek veya istemeyerek, DEĞİŞİYORUZ.
İlişkilerimizde çoğumuz aynı şeyi yapıyoruz. DEĞİŞTİRİYORUZ ya da DEĞİŞTİRMEYE çalışıyoruz. Bir erkek bir kadınla ilişki yaşamaya başladığı andan itibaren kadının hayatına hükmetmeye başlıyor. Neden? Çünkü ataerkil bir toplumuz. Erkeğin sözü geçiyor hayatımızda. Biraz dik duruş sergile o ilişki bitiveriyor.
Yine örnek vererek yazıyorum köşe yazımı. Çok samimi olduğum bir arkadaşım, biriyle görüşmeye başladı. Bunca zaman hep şunu savunurdu, “Erkek arkadaşı istedi diye değişenlere çok kızıyorum. Ben hayatta değişmem. Bunca zaman böyle olup bir erkek yüzünden değişenleri doğru bulmuyorum” derdi ve ne oldu bilin bakalım?
Arkadaşım da değişti.
Önce kıyafetleri değişti sonra gittiği mekânlar. Kız kıza akşamları bir kahve içmemiz bile KISITLANDI ve zamanla kız bizden uzaklaştı. Onsuz pek bir şey yapamıyor. Nereye giderse, ne yaparsa onunla birlikte yapıyor. Kimine göre çok normal bir durum belki bilemiyorum ama insanı benliğinden çıkartan karışmalara karşıyım ben.
Sevgi çok kutsal bir şeydir. Sevgi hayatına girdiğinde rutin şeylerin elbette ki değişecek ama bu maalesef ki hayatına hükmetmekten başka bir şey değil. Arkadaşlarınla vakit geçirmesine müsaade etmiyor. Saat sınırlaması koyuyor, onu içme bunu yeme diyor, gezmesine, oturmasına karışıyor ve kız da buna müsaade ederek şunu söyleyebiliyor ‘İzin vermiyor’
Bu tür erkeklerin güven problemi olduğunu düşünüyorum. Yapacak kadın her yerini örtse de yapar, evden çıkarmasanız da.  Karakterli bir kadınsa nerede ne yapması gerektiğini, nasıl davranması gerektiğini zaten bilir. Uzakta da olsanız o kadın gece dışarıda da olsa hiçbir adamı yanına yanaştırmaz rahat olun.
Biraz güvenmeyi deneyin beyler.

***

Yeni sevgiliye not
Sizi bilmem ama ben hayatımın kumandasını evleneceğim adamın da eline vermem. Herkesin kendi yaşam alanı var. Benim için önemli olan şu sorudur, ‘Beni nasıl tanıdı ve nasılken sevdi?’ Sen beni şuan ki işimdeyken, üzerimde elbisem varken, sosyal medya hesabımda boy boy fotoğraflarım varken beğendiysen beyefendi çok üzgünüm ki beni değiştiremezsin. Ben hep böyleyim ve değişmeyeceğim. Giyim tarzım belli, görüştüğüm insanlar ve yaptığım şeyler belli.
İş çıkışı arkadaşlarımla görüşmeyi hayatımda biri yokken de yapıyordum varken de yapacağım. Canım isterse alkolde alacağım. Belki tek başıma bir filme gideceğim. Çok sevdiğim bir abimle oturup dertleşeceğim belki.. Bazen çok duygulanacağım, bir mekânda arkadaşlarımla saatlerce oturup sessizliği dinleyeceğim. Elbise de giyeceğim kot pantolonda. Üzerime neyin yakıştığını düşünüyorsam onu giyeceğim ben. Sen iste veya isteme hayatımın patronu benim.  Tıpkı senin gibi benim de doğrularım ve hayatta yanlış gördüğüm şeyler var. 
Ben yaşamayı seviyorum.
Ben hayattan bu şekildeyken zevk alıyorum.
Ben buyum ve DEĞİŞMEYECEĞİM.
Sen hayata bakışını değiştir ey sevgili..

**

Siz de DEĞİŞMEYİN. SEVGİLERLE…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi