Emine Girgin

Hayatınızın Noel Babası olun

25 Aralık 2017 23:59
A
a
 

“Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2017 yılından nasılda umutluydum oysa ki. Bu yıl bana şans getirecekti, aşk getirecekti, tüm güzel şeyleri önüme sunacaktı. Bu yıl, saçma sapan bir adamla tanıştım, üç gün süren tanışma evresinde ne olduğunu anladım. Belkilerle devam edip sonrasında görüşmedim. Şans mıydı kader miydi derken 2017 yılının mucizesine inanarak vesile olan o saçma adamın hayatıma girişini kadere bağladım. Çünkü eğer o olmasaydı aşka ulaşamayacaktım hikayesiyle büyüledim kendimi. Tüm güzellikleri önüme sunmaya başlamıştı 2017 yılı, getirdiği mucize aşkla. Ne kadar imkansızsa o kadar mucizeydik çünkü. Ta ki büyüsü kaçana kadar. Büyü kaçtı, suçlu kim oldu peki? Tabi kiii 2017 yılı. Bu yıl da aşkı bulamadık. Şansta yoktu aşık olduğum adamın imkansızlığına bakacak olursak. Güzel şeyler haliyle hiç olamadı. Ne yapalım. Uğursuz 2017 bitiyor neyse ki. Belki de 2018 yılında olur tüm güzel şeyler, kim bilir” derdim kendimin farkına varmasaydım eğer.

Her olumsuz şeyi geçen yıla bağlıyorsanız siz de benim her yıl yaptığım gibi hatalısınız. Her biten yıl ‘bu yılda olmadı inşallah seneye her şey güzel olacak’ diyoruz değil mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Peki soruyorum size ‘zaman bize ne getirebilir ki?’ Arkadaşlar, zaman ilerlemekten başka hiç bir şey yapmıyor.

Size bir tavsiyem var. 2018 yılına 2017 yılından çok daha iyi davranın. Daha olumlu algılayın her şeyi ve en önemlisi ne biliyor musunuz? Daha çok emek verin her şeye. Gelen yeni yılda da hiç bir şey değişmeyecek. Hep şikayet ettiğiniz trafik daha da sıkışık olacak, kazalar yine yaşanacak, atmosferimiz daha da kirlenecek ve hatta belki de var olan ilişkimiz bile bitecek. Peki tüm bunlar yaşandığında tüm suçlu tıpkı 2017 yılı gibi gelen 2018 yılımı olacak? Tabi ki hayır. Suçlu kim? Suçlu biziz. Atmosferi de kirleten bizleriz, trafiği sıkıştıranda, aşkı bitiren de. Sorun kendimiziz.

Mutluluğu altın tepside sunmayacak bu yılda. Aşkı, mutluluğu, parayı, hayal ettiğimiz kariyeri, oturduğumuz yere Noel Baba getirmeyecek.

Çok çalışıp, çok emek verip hayal ettiğimiz kariyeri de, mutluluğu da aşkı da kendimiz elde edeceğiz.

Haydi bu yıl sizler de benim gibi bir karar verin ve tüm geçen yıllarda olduğu gibi bu yılın size bir şeyler getirmesini beklemeyin. Noel Baba gelmiyorsa hayatınızın Noel Babası siz olun. 1 Ocak’tan itibaren mücadeleye başlayın. Hayal ettiğiniz tüm güzel şeyleri beklemeyin, YARATIN.

Tüm güzellikleri yaratmaya kolları sıvamışken, yaşanan tüm kötü şeylerden de ders çıkartın. Bir yılı daha görmeyi nasip ediyorsa Allah şükretmeyi unutmayın.

Her şeye rağmen pozitif olabileceğimiz bir yıl olsun.

İyi seneler.
 
1000
icon
ALİ CAN 27 Aralık 2017 00:12

Hani ilerde mutlu günler var diyorlar ya, 2018 de bir gidelim belki harbiden vardır.Yoksa da en azından belki bizi mutlu edecek başka şeyler buluruz belki.

0 0 Cevap Yaz
ALİ CAN 26 Aralık 2017 18:29

Maalesef her yeni yılda hayatımızın daha güzel olacağını umut ediyoruz fakat her yıl aynı hüsranla karşılaşıyoruz, bu hep yılbaşılarında tekrar ediyor, hep yeni bir başlangıç yapıyoruz hep aynı sonuç .Her şeyden önce kendimizi kandırmayı bırakmamız lazım.Hayatı akışına bırakalım.

0 0 Cevap Yaz
KUZEY YILDIZI 26 Aralık 2017 16:56

Her yılbaşı geldiğinde hep hayatımızın daha güzel olacağını zannederiz ama maalesef hayat hep kaldığı yerden devam eder.Değişen sadece zaman ve bir yaş daha yaşlanmış olmamız.

0 0 Cevap Yaz
ALİ CAN 26 Aralık 2017 16:26

Kendinize bir iyilik yapın ve bir piyango bileti alın.2018 de belki büyük ikramiye size çıkar, hem kaybolan dostlarınız hem de terkeden sevgilileriniz size koşa koşa geri döner.

0 0 Cevap Yaz
ROTASIZ PİLOT. 26 Aralık 2017 14:27

Sertap Erenerin bir şarkısı vardı hani"Rengarenk" Yok yok o değil, O sizin her cumartesi saat 10 da kaçırmadan işi gücü bırakıp izlediğimiz programın adı. "Yeni bir yıl, yeni bir iş, yeni bir aşk, yine gülecek bir neden lazım😂Yeni bir haber, yine bir kader, bunlar için yeni bir ben lazım" 2018 de herkese mutluluklar diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 26 Aralık 2017 11:23

Mesela ben ilk icraatım sigarayı bıraktım.İki haftadır sigara içmiyorum, alkol kola gibi kötü şeyleri de sildim, kesinlikle zararlı gıdalardan uzağım.Spora başlamaya karar verdim, taekwondo yada kickbox şaka değil profesyonel anlamda.2018 benim yılım olacak sloganım bu.Eskileri unutun ve yenilere bakın.Siz Noel Baba beklersiniz, ekip otosuyla Rıza Baba gelir😂, O zaman eski defterleri karıştırmakla olmuyor, yeni bir sayfa açıp hayata yeniden başlamak gerekir.Mutlu yıllar herkese.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi