Oğuzhan Özkaya

Herkes Youtuber olmak zorunda mı?

10 Ağustos 2018 22:00
A
a
“Youtube’da çok para var abi biz de girelim çekeriz bir şeyler parayı buluruz.”
Bakın bu cümle çok tehlikelidir. Bu cümleyle başlayıp Youtube’da video çekmeye başlayan binlerce genç daha çok izlenmek için çeşitli rezillikler yapmaya başladı.
Anlatacak bir hikayesi olmayan insanların çektiği, siz izlerken onların yerine utandığınız videolarla doldu taştı güzelim mecra.
Binlerce Youtuber olmasına rağmen videoların hepsi birbirine benzemeye başladı.
Binlerce genç beyinden, binlerce güzel fikir çıkabilirdi ama onlar lahmacuncuyu arayıp hamburger sipariş etme videoları çekti.
Ne kadar komik değil mi? Bakın lahmacuncuyu arıyor ve hamburger istiyor, adam biz hamburger satmıyoruz diyor, gülmekten ölüyoruz. Aklıma geldikçe gülüyorum, üst düzey bir komedi bu.
Eskiden bir hikâye vardı, adam bir Ferrari araba alıyor, üst düzey bir motoru olan bu arabaya LPG taktırıyordu.
Bizim Youtube’u kullanma şeklimiz de aynı buna benziyor. Bu kadar güzel imkanlar sunan bu sosyal mecrayı, bu kadar kötü kullanmak da ayrı bir yetenek istiyor tabi.
Sizin de Youtuber olmak gibi bir düşünceniz varsa lütfen “Beni izleyecek insanlara anlatacak bir hikayem, güldürebilecek esprilerim, öğretebileceğim bir yeteneğim var mı?” diye kendinizi sorgulayın. Zira bunlara sahip olmayıp çekilmiş milyonlarca video zaten mevcut.
Bak gene aklıma geldi, adam lahmacuncuyu arıyor ve hamburger sipariş ediyor.
 
Kafada kalanlar
Facebook, Depremi Kutladı!
Facebook, Endonezya’da Yaşanan Depremi Balon ve Konfeti ile Kutladı
Yapılan bu yanlışlığın sebebi ise; Endonezce’de ‘selamat’ kelimesinin hem selamet ve esenlik hem de tebrikler anlamına gelmesinden kaynaklandı. Kullanıcıların mesajlarındaki bu kelime her geçtiğinde, otomatik olarak balonlar ve konfetiler ortaya çıktı. Yanlışlığı fark eden Facebook, Endonezya’da balonlu kutlama özelliğini kaldırdı.
 
Snapchat, 3 Milyon Aktif Kullanıcı Kaybetti
Snapchat, ikinci çeyrek raporlarını açıkladı. Raporlara göre şirket, ikinci çeyrekte 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetti. Bununla birlikte şirketin 2. çeyrek gelirleri beklenin üzerinde gerçekleşti.
 
Çinlilerin Geliştirdiği Organik Güneş Pilleri Enerji Rekoru Kırdı
Alışık olduğumuz güneş panellerinden oldukça farklı görünen yeni nesil organik güneş paneli enerji rekoru kırmayı başardı. Bu yeni paneller daha fazla enerjiyi daha ucuza mal ediyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi