Ezgi Uzgel

İÇ SESİNİ DİNLE

12 Haziran 2018 22:00
A
a
İnsan hayat yolculuğunda ilerlerken baskın olan kültürel olarak kabul gören görüş ve yargılarla mı yoksa içinden gelen ruhunun ona fısıldadığı hakikatle mi hareket edeceği arasında kalır çoğu zaman.
Dış ses (toplumun, ailesinin, patronunun, tarikatların vb. yargıları) ona bir ses dikte ederken cılız bir şekilde içinden bir ses de ona hakikati fısıldar. Seçilmiş, özel bir kişi olmak isteyen bir kişi önce kendisini seçmeyi bilmeli ve kendi içindeki bilgeliğe güvenmelidir.

İÇ SESİNİ DİNLE
Dış sesler: İç ses:
Fiziksel olan ruhsal olandan değersizdir. Her şey bir bütündür. Fiziksel olan yönün ruhsal  olan yönün kadar değerlidir.
İnsan doğadan üstündür ve onunla savaşması gerekir. Doğa Tanrısal olanın bir ifadesidir, insan da öyle. Buraya hükmetmek değil uyum içerisinde yaşamak için geldin.
İnsan davranışı korkular ve yargılar sonucu oluşur. Davranış özsaygıya dayanır. İlkeli olmak, kendine ve başkalarına saygı duyarak davranmak sana en çok  yaraşan davranış şeklidir.
Farklı olan her şey şüpheli ve korkutucudur, kontrol edilmelidir. Farklılık ruhun yaratıcılığının bir göstergesidir. Diğerlerinin senden farklı olması birlikte yaşama renk ve güzellik katar. Onlardan öğrenmeni ve hayatı ve insanı anlamanı sağlar.
Yaşamanın tek bir doğru şekli vardır. Mutluluğuna giden pek çok yol vardır. Hiçbiri diğerinden üstün değildir. Kendininkini seç. 
Hazzı ertelemek ve acı çekmek gerekir. Keyfin mutluluğun hak edilmesi gerekir. Mutluluk doğuştan hakkındır. Anda kal ve istediğin şeyleri yaratma sürecinin keyfini çıkar.
Mutluluğun temeli otorite olarak kabul edilen kişilerden onay almaktır. Hatta komşu teyzenin veya sokaktaki adamın bile seni onaylaması gerekir. Kendini kabul etmen ve onaylaman mutluluğunun en temel öğesi olacaktır.
Destek ve kişisel gelişim dışardaki kaynaklardan elde edilmelidir. Hayat yolculuğunda yardım almak güzeldir. Ancak kendi iç benliğinle bağlantıya geçersen özüne dönebilirsin. Bu da en büyük gelişimdir.
Her şeyi ve herkesi kontrol edebilirsin. HahahahahahahaJ
 
Başkasının değil de kendinin ne istediğini bilmek istiyorsan bu içsel rehberliğe güvenmen gerekir. Kendi iç sesini dinlemek ve ne istediğini daha iyi bilmek aslında bu hayatı kendi hayat amacımızı gerçekleştirerek yaşamamız için bir önkoşul. Eğer hayatımıza sahip çıkmazsak her zaman bize nasıl yaşamamız gerektiğini söyleyen bir arkadaş, patron, aile ferdi veya sahte kült yöneticileri olacaktır.
O yüzden kendi içimizdeki bilgeliğe güvenelim. Etrafımızdaki kişileri dinleyelim ama kendi kararımızı verelim. Manipülasyona maruz kalmadığımızdan emin olalım. Manipülasyona maruz kalırsanız bunu yapan kişi ve kurumun anlattıklarını iç sesiniz zannedebilirsiniz. Herkesle sevgi dolu bir ilişki yürütelim, ancak bize kendi fikirlerini dikte etmeye çalışanlarla aramıza mesafemizi koyalım. Kendi iç dünyamıza yakınlaşalım, kendimizle bütünleşelim.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi