ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Oğuzhan Özkaya

iPhone neydi iPhone umuttu

14 Eylül 2018 23:59
A
a
Size müjdeli bir haberim var. Eskiden 2 asgari ücret ile alabildiğiniz iPhone’ları artık 4 asgari ücret ile alabileceksiniz. Bakın alabileceksiniz diyorum çünkü alırsınız biliyorum.
Apple yeni telefon modellerini tanıttıktan hemen sonra ülkemizde zam üstüne zam yaptı. Herhalde zam yaptığını unutup bir daha zam yaptı. Tam artık zam yapmayacak galiba durdular derken, çat bir zam daha geldi.
Dolar kuru falan yükseldi anladık ama, bu zamları hesaplayınca dolar kurunun üstünde çıkıyor. Adamlar geleceği görüp, kesin dolar 10 lira olacak şimdiden biz zam yapalım dediler yoksa balyozla kırılan o minicik günahsız iPhone’ların intikamını mı alıyorlar bilemiyorum.
Neyse konuyu çok uzattık şimdi en son ne kadar zam gelmiş bir bakalım.
iPhone 7 başlangıç fiyatı 4199 TL‘den 4999 TL seviyesine çekildi. Dudak uçuklatan bu zam uygulaması ile iPhone 7′nin 128 GB’lık versiyonu ise, 5.999 TL‘ye yükseldi. iPhone 7 Plus modeli ise 4999 TL yerine yeni zam uygulamasının ardından, 6.299 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
iPhone 8 başlangıç fiyatı ise 5.199 TL‘den 6.499 TL‘ye yükseldi. Diğer bir zam ise iPhone 8 Plus fiyatına geldi. Yeni zam ile birlikte iPhone 8 Plus başlangıç fiyatı 5.899 TL’den 7.499 TL’ye çıkarıldı.

KAFADA KALANLAR
-Google Bir Başka Batık Projesi Olan Inbox'ın Fişini Çekiyor
2014 yılında ilk olarak hizmete girdiğinde, ileride Gmail’in yerini alması planlanan ve Google’ın bu tür uygulamalarda hep uyguladığı ‘davetiye’ sistemiyle bir dönem ilgi toplayan uygulaması ‘Inbox by Gmail’ tarihin tozlu raflarına karışmak üzere.

-Snapchat Dönüşü Olmayan Sona Yaklaşıyor
Instagram, Snapchat’in ‘24 saatte kaybolan içerikler’ konseptini kopyaladığında sosyal medya devine büyük eleştiriler gelmişti ve sıkı Snapchat takipçileri uygulamayı kullanmaktan vazgeçmeyeceklerini söylemişlerdi. Fakat Jefferies Group analistlerine göre Snapchat, her gün biraz daha kullanıcı kaybediyor ve durum şirket için hiç de iç açıcı değil.

-Android Pie’ın En Başarılı ve Kullanışlı Yeniliği: Bildirimler
Android Pie, sunduğu pek çok yenilik ile şimdiye kadar ki en kullanışlı ve yüksek performanslı Android sürümü olmayı hedefliyor. Tüm bu yenilikler arasında en başarılısı ise şüphesiz ki bildirimler için yapılan yenilikler. Android Pie’ın bildirimlere getirdiği yenilikler ise temelde daha renkli bir arayüz tasarımı, daha özgür oluşu ve sunduğu kullanım kolaylıkları ile öne çıkıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi