Ezgi Uzgel

İsteklerini Gerçekleştirmek İçin İmajinasyon

11 Temmuz 2017 23:33
A
a

İmajinasyon veya imgeleme, arzu ettiğin şeyi görüntü olarak gözünün önüne getirmek ve hatta tüm duyularınla görmek anlamına geliyor. Bu konuda artık basımı olmayan ancak kült bir kitap var.Shakti Gawain’den “Yaratıcı İmgeleme” Bu kitabı birkaç kez okudum ve şu anda tekrar okuyorum. Siziniçin kitabın içinden küçük bir kısmı derlemek istedim ki herkes kendi hedef ve hayallerine daha kolay ulaşsın.
Hayalleri gerçekleştirmek için bize verilmiş 4 adım var:
1. Hedefinizi belirleyin: Sahip olmak, uğruna çaba göstermek, gerçekleştirmek ya da yaratmak istediğiniz şeye karar verin. Bu bir ev, bir ilişki, yaşamak istediğiniz bir değişim, refaha kavuşmak, daha mutlu olmak, sağlığına kavuşmak, daha ideal bir bedene sahip olmak gibi, sizin arzu ettiğiniz herhangi bir hedef olabilir.
Öncelikle daha yakın zamanda gerçekleştirebileceklerinizi belirleyin ki daha kolay ulaşabilme imkânı olsun ve bu konuda başarı hissini tadın.
2. Net bir fikir veya görüntü yaratın: Olmasını istediğiniz şeyi ya da durumu, olmasını istediğiniz biçimde hayalinizde canlandırın ve düşünün. Ancak düşünürken o şeyi, zaten olmuş gibi düşünmeye ve öyle hissetmeye çalışmalısınız. Kendinizi o durumun içinde ve arzu ettiğiniz şekilde görmeye çalışın ve ayrıntıları da canlandırın.
3. Sık sık bu konuya odaklanın: Arzu ettiğiniz şeyin fikrini ya da görüntüsünü gün boyunca aklınıza getirin. Bir yerde sessizce bir 15 dakika kalıp üzerine yoğunlaşmak, etkinliğini daha da artıracaktır. Bu giderek yaşamınızın ayrılmak bir parçasına dönüşür ve sizin için giderek gerçek hale gelir. Siz de giderek onu daha başarılı bir şekilde zihninizde görürsünüz.
Arzuladığınız şeye, tam ve net, ama hafif ve yumuşak bir şekilde odaklanın. Bunun için aşırı uğraşmadığınızdan veya aşırı enerji yüklemediğinizden emin olun. Aşırı şekilde uğraşmak isteğinize engel bile olabilir.
4. Ona pozitif enerji yükleyin: Hedefinize odaklanırken onunla ilgili olumlu, yüreklendirici şeyler düşünün. Bu arada kendi kendinize güçlü, olumlu bildirimlerde bulunun, elde etmek istediğiniz şeyin var olduğunu, size geldiğini ya da gelmekte olduğunu söyleyin. Kendinizi, arzuladığınız o şeyi alırken ya da kazanırken görmeye çalışın. Bu olumlama ve onaylamaları kullanırken, taşıdığınız kuşku ve güvensizlikten geçici olarak kurtulmaya ve istediğiniz şeyin gerçek olduğunu hissetmeye çaba gösterin.
Hedefinize ulaşıncaya ya da artık ulaşma arzusu duymayıncaya kadar bu yönteme devam edebilirsiniz. 
Bu dünya sahnesinde hepimizin istekleri var ve aslında o istekleri elde etmeye çalışırken hayat bizi büyütüyor. Gerçek şu ki elde etsek de elde edemesek de büyüyoruz. Belli teknikleri kullanmak bu işin sırrını bilmek gibi. Ancak gerçek şu ki insan asla diğerine zarar veren,olumsuz bir şeyi hayal etmemelidir. Bunları hayal etse bile bu istekler gerçekleşmeyecektir. Bu sade teknikler temiz ve güzel duygular ve istekler içindir. İçimiz temiz olduğunda bu tarz teknikler ve en önemlisi dualar bize kaderimizde olan tüm güzellikleri sunacaktır. Kalbinizdeki güzelliklerin dünyayı daha da güzelleştirmesi dileğiyle.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi