Emine Girgin

İstisna mıyız kaide mi?

19 Temmuz 2017 23:19
A
a

İlişkilerimizde hep “istisna yoktur” kuralındaki “istisna” olmayı diliyoruz öyle değil mi?  
Bir adam sizi aramıyorsa bu gerçekten sizi aramak istemediği içindir birbirimizi kandırmayalım. Saatlerce telefon başında beklemeyin boşuna, o adam sizi ARAMAYACAK.
Yakın çevremizin hep yaptığı, hep söylediği bir yalandır bu “Arayacak.”
Arkadaşım biriyle tanışmış ve ondan hoşlanmış. Adamında sohbetten keyif aldığını ve memnun olduğunu söylüyor. Ondan bahsederken gözleri parlıyordu. Görüşmelerinin üzerinden bir hafta geçmiş ve adamda hiçbir adım yok. Bazı kız arkadaşları ona o kadar çok ihtimalleri listelemişler ki kızda buna inanmış. Adam onu aramadığı için arkadaşım onu aramak istiyordu.  Bana sorduğunda cevabım “ Seni aramayacak” oldu.
“Sahi mi? Benimle tanıştığına memnun olmuştu” dedi.
“Annesinden sonra ilk beğendiği kadının sen olduğunu bile söyleyebilir ama bir haftadan fazla zaman geçti ve seni aramadı. Aramayacak kendini kandırma” dedim.
“Belki de o aradı ama mesaj bana ulaşmadı ya da numaramı kaybetti. Belki de şehir dışındadır olamaz mı?” diyordu hala bir ümitle.
Ya da bir daha seni görmek istemediği için aramadı? Dediğimde yüzü düştü biraz.
“Evet ama arkadaşım onu hiç aramayan biriyle çıkmış. Ondan tamamen vazgeçmiş. Bir yıldan fazla bir zaman geçmiş, onunla karşılaşmışlar ve sonunda evlenmişler” dedi.
-“Arkadaşın tamamen bir istisna.”
-Ya bende istisnaysam?
-Sen kaidesin. Kaide şu; bir erkek seni aramıyorsa aramak istemiyordur. Samimi olduğum bir erkek arkadaşım demişti ki “ Bir erkek sana umurunda değilmişsin gibi davranıyorsa gerçekten umurunda değilsindir.” “İstisnası yok” dediğimde gözleri doldu ama doğruları duyduğu için oda onu aramaktan vazgeçmişti.
Sizi aramak istemeyen bir erkeği siz neden arayasınız ki zaten. Bir adam sizi ararsa ne ala ama aramazsa onun gibi birçok adam var etrafta. Tek bir adamı takıntı haline getirmek yerine özgür bırakın düşüncelerinizi.  Aynı duruma bende düştüğüm için söylüyorum size. İstisna olabilmek için bin tane bahaneler üretti beynim ama ben kaideydim.
O adam beni aramak istemedi ve aramadı. Umurunda değilmişim gibi davrandı çünkü gerçekten umurunda değildim. Böyle bir adama tekrar rastlarsanız bu kadar süre beyninizi yormayın. İstisna olmayacağına göre kaideye yakışır şeyi yap ve ondan hemen;
“KAÇ!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi