Ayhan Aydıner

İYİ PARTİ’DE DİNLEME SKANDALI

12 Şubat 2018 00:05
A
a

İYİ Parti Odunpazarı İlçe Kongresi dün yapıldı. Parti binasında yapılan kongrede iki aday başkanlık için yarıştı. İl Başkanı Arslan Kabukçuoğlu ve Özlem Ayrancı’nın desteklediği Ramazan Gültekin 202 oy ile seçimi kazandı. İbrahim Yaşar Dedelek ve muhalif grubunun adayı Ali Şan Şahin 82 oyda kaldı. Özlem Ayrancı’ya Odunpazarı İlçe Başkan adayı olmaması için bir ses kaydı ile şantaj yapıldığı iddia ediliyor. Özlem Ayrancı’nın eşi Hulusi Ayrancı’nın bir ortamda partinin Genel merkez yöneticilerini eleştiren konuşmalarının birileri tarafındın gizlice kayıt altına alındığı  öne sürülüyor. Özlem Ayrancı ve eşine şantaj yapıldığı ileri sürülen ses kaydının sonra Genel Merkeze gönderildiği iddia ediliyor. Ayrancı’nın bu ses kaydı yüzünden aday olamadığı iddia ediliyor. Eskişehir’de daha yeni teşkilatlanan İYİ Parti ilk kongre sürecinde ‘bu dinleme skandalı’ ile çalkalanıyor...

******

KOPYA DEĞİL BELKİ DE ÖRNEK ALMIŞTIR(!)


AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar dikkatimi çekiyor. Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan neleri paylaşıyorsa o da aynısını paylaşıyor. Doğan, ‘Güçlü Odunpazarı’ diye paylaşımda bulunuyor. ‘Birizberabarez’ hashtag’i kullanıyor.  Ertesi gün bakıyoruz. Kaynarca, aynı paylaşımı Tepebaşı için kullanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir programını Volkan Doğan’ın ‘Birizberaberiz’ hashtag’i ile paylaşıyor.  Hatta Kaynarca’nın Volkan Doğan’ın Odunpazarı İlçe Kogresinde yaptığı konuşmanın neredeyse  aynısını kendi kongresinde konuştuğu parti kulislerinde yüksek sesle dillendiriliyor.  Kaynarca kendi adına sosyal medyada fan kulüp kurmuş. Kaynarca burada yaptığı paylaşımda; “İbrahim Yılmaz Kaynarca’yı sevenler#AkParti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca ile olan fotoğraflarınızı DM gönderin paylaşalım” demiş. Kaynarca’nın ‘bir popstar’ tarzıyla sevenlerinin kendisiyle birlikte çektirdiği fotoğrafları paylaşması onun açısından güzel olabilir. Ancak Volkan Doğan’ın yaptığı paylaşımların aynısını kopya ederek, bu konuda yaratıcı davranmaması parti içerisinde eleştiri topluyor. Ben eleştirenlere bu olaya farklı açıdan bakmalarını tavsiye ediyorum. Kaynarca’yı  eleştirmek yerine; “Ne güzel Odunpazarı İlçeyi ve Volkan Doğan’ı da örnek alıyor” diyebilirsiniz. Üstelik  kendisine CHP’li değil, AK Partili Belediye Başkanını örnek alıyor (!)

*****

FOTO ŞAKA


AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü:
Sevgili seçmenim. İki ilçe başkanımla uyumlu şekilde çalışıyoruz.
AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca: Dündar Başkanım sizim bu açıklamanızı ‘Birizberabarez’ hashtag’i ile hemen paylaşıyorum.
AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan: İbrahimciğim sen bunu  yazmak için hiç boşuna zahmet edip yorulma.  Benim sayfamdan kes-kopyala yapıştır.
 
1000
icon
rıza 12 Şubat 2018 12:26

siyasrt cesur insanların işidir

0 0 Cevap Yaz
samet 12 Şubat 2018 09:08

O bahsettiğiniz ses kaydını dinledim,içinde olumsuz bir şey yok.Genel Merkezin mhp den ayrılanların ağırlıklı olduğu bir yapıda olduğu,Koray Aydının teşilatlara gelmesiyle birlikte bunun dahada belirgenleştiği,teşkilatlara atamalar yapılırken,yine Mhp den ayrılanlarların ağırlıklı olduğu,bunun değiştirilip Merkez parti konumuna gelmesi gerektiği,bunun içinde her görüşten insanlarlardan oluşan bir yeni yönetim anlayışının olması gerektiği,ancak böyle bir tabloyla iktidar olunacağı ifade ediliyor.Kaldıki bunu yapan kişi yasa dışı bir işlem yapıp suç işlemiştir.Özlem Ayrancının İlçe Başkanlığından çekilmesinin bununla bir alakası yoktur.Kendisine görev teklif edildiğinde kongreye kadar bu görevi yapabileceğini ifade etmiştir.Seçimlerin yakın olduğunu,yoğun bir çalışma temposuna girileceğini,bir bayan olarak seçim çalışmalarına yeteri kadar vakit ayıramayacağını zaten ifade etmiştir.Israrla Ankaranın bayan ilçe başkanı isteği sonunda görev kabul edilmiştir.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi