İbrahim Dursun

İYİ PARTİ ESKİŞEHİR ADAYLARI

23 Mayıs 2018 22:00
A
a
           24 Haziran baskın erken genel seçimlerinin somut adımları bir bir atılırken 21 Mayıs 2018 saat 17.00 itibariyle partilerin milletvekili adayları da belli oldu. Elbette adayların genel bir değerlendirmesini yapmak gerekir. Ancak bu değerlendirmeleri yapmadan önce ülkemizin içinde bulunduğu resmin bütününü görmek ve bir daha hatırlamak gerekir diye düşünüyorum.
           Türkiye’de hedeflenen tek adam yönetiminin içte ve dışta yarattığı güven bunalımı neticesinde ekonomi maalesef dibe çökmüş, döviz ve petrol fiyatları ise rekor üstüne rekor kırarak tavan yapmış durumda. Seçimlere gidiliyor olması sebebiyle, akaryakıta yapılan zamları ÖTV’den yaptıkları düşüşle vatandaşa yansıtmamaya çalışıyorlar. Aslında şu anda 7 lira olan benzini 6,5 liraya alıyoruz. ÖTV oranı sıfırlanınca ne olacağı meçhul.
           Bu konunun üzerinde neden bu kadar çok duruyorum, biliyorsunuz ki bu artışlar hayatımızın her noktasını etkiliyor. Ülke ekonomisini adeta bitiriyor. Ekonomisi bitik bir ülkede başka hiçbir şeyden bahsetmenin gereği ve anlamı yoktur. Hür de olamazsınız özgür de.
           Evet değerli okuyucularım ülkemizin içinde bulunduğu durum bu şekilde ve biz seçimlere gidiyoruz. AKP 450 milyon TL seçim yardımı alıyor ve inanılmaz bir şekilde devletin tüm imkanlarını kullanıyor. Ülkedeki medya kuruluşlarının neredeyse tamamı gece gündüz muhteremi canlı yayınlıyor. Troller bütün kanallarda köşeleri tutmuş aldıkları paranın hakkını layıkıyla vermek için olur olmaz iftiralarla muhalefete yükleniyorlar. Sanki onlar değil muhalefet iktidar.
          Diğer tarafta hazineden 5 kuruş bile seçim yardımı alamayan, ülkedeki medya kuruluşlarının neredeyse tamamı tarafından yasaklı, bizim ödediğimiz vergilerle yayın yapan devletin televizyonlarına bile çıkarılmayan ve hatta kara propaganda ile yıpratılması talimatlı İYİ PARTİ ve onun Genel Başkanı Sayın Meral AKŞENER ise bu şartlarda katılıyor seçimlere.
          Şimdi, ülkenin geleceği için tamamen halisane düşüncelerle çıktıkları bu yolda her türlü haksızlıklara, hukuksuzluklara, iftiralara, tehditlere ve saldırılara maruz kalmış, onca güçlüğe karşı, değil elini, vücudunu taşın altına koyarak seçimlere katılabilme başarısını göstermiş bu cesur insanların, bu ülke için hazırlamış oldukları milletvekili adayları listesini ben hangi açıdan değerlendirebilirim.
Ve hatta kendilerine bu ülke için çalışma onuru bahşedilmiş hangi aday bu görevine halel getirebilir ki?  
Arslan KABUKÇUOĞLU 
Ömer İbrahim SAYIN
Eren EKMEN
Ebru SERVİ
Emre DEMİR
Arif GEÇKALAN
Gökçe YATMAZ

Hepsinin de bu görevi layıkıyla yapacaklarından eminim. Bu manada benim değerlendirmem bu kadar olacaktır. Kendilerini teker teker kutluyor tebrik ediyorum.
Bu ülkenin geleceği için yola çıkmış tüm adayları kutluyorum.
Allah ülkemizi korusun,
TÜRKİYEMİZ İYİ OLSUN…
1000
icon
sebahattin cengiz 29 Mayıs 2018 14:32

sağol kalemine sağlık

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi