Emine Girgin

KAÇAN KOVALANIR

24 Şubat 2018 23:59
A
a
“Olmuyorsa, olmuyor. Yapacak bir şey yok” deyip önümüze bakamıyoruz, kovalamaya başlıyoruz.
“Kaçan kovalanır” taktiğini hiç bir zaman uygulayamadım. Bilinçsiz yaptığım zamanlar da gerçekten işlediğini farkettim. Bir erkeği istemiyorsun, erkek kaçtığını zannederek daha çok bağlanıyor. Bir erkeği çok istiyorsun, bu sefer roller değişiyor. Başlarda isteyen erkek kaçmaya başlıyor. Bu dengeyi nasıl tutturacağız peki? Kaç, kovala derken vallahi yoruldum arkadaş. ‘Sevmeyeceğim kahretsin’ deyip kenara çekileceğiz en sonunda..
Halkın dilinde böyle bir tabir çıkmış ve maalesef inkar da edemiyorum. Gerçekten bir çok ilişkide gözlemlediğim bir durum bu. Hoşlandığımız kişi bizden uzaklaştıkça, biz onu daha çok istiyoruz. Ya da karşımızdaki kişinin bizi çok istediğini farkettiğimiz an, geri çekilmeye başlıyoruz. Partneriniz sizi istemiyor mu, yoksa kaçma oyunlarıyla ilişkiye renk mi katıyor bunu iyi ayırt etmek lazım.
Kaçma eylemini ilişkiye renk katmak için tatlı oyunlar niyetinde yapıyorsanız bence hiç bir sıkıntı yok. Kaçma eyleminiz partnerinizin hiç bir girişimine karşılık vermemek olmasın tabi.
Mesela her aradığında telefonu açmayın. Size her istediğinde ulaşamayacağını bilsin. Hayatınızın merkezine koymayın. Arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırın.  Her istediğinde görüşmeyin, elinin altında gibi görmesin. Kıskanmayın, kısıtlamayın. Kıskansanızda sakın belli etmeyin. Aklınızdan neler geçtiğini ve ne hissettiğinizi hemen belli etmeyin. Bırakın sizi tavladığını zannetsin.
Erkekler kovalamayı sever arkadaşlar. Çünkü genlerinde milyonlarca yıl öncesinden avcılık var. Onlar, önlerine konan hazır yemeği yemek yerine, kendi avladığını yemek isterler.Çünkü bu durum onları daha erkeksi ve güçlü hissetmelerini sağlıyor.
Kadınlar kaçar erkekler kovalar ya genelde bunun istisnası var bir de. Erkekler kaçar, kadınlar kovalar.Kadın flört sürecinde ilgiye alıştığından sürekli o ilginin devam etmesini istiyor ama erkek amaca ulaşmış olmanın verdiği rahatlığa geçiyor. Kadının ilgi talebinden sıkılan erkek kaçmaya başlarken kadın da duygularına karşılık alabilmek için  erkeğin üzerine daha çok düşmeye başlıyor.
Bu kısır döngü içinde ilişkilerimiz ya mutlu sona ulaşıyor ya da mutsuzlukla sonuçlanıyor işte. Önemli olan ilişkinin içerisinde gerçekten aşk olup olmaması. Eğer bu ilişkide, ‘beni nasıl istemez’ diye kovalıyorsanız partnerinizi egonuzu tatmin ediyor olmayasınız?
*
Kadın erkek ilişkilerini kaleme aldığım günden beri taklitlerimi görüyorum. Her ne kadar bu takip beni rahatsız etse de şu gerçek var ki ‘TAKLİTLER HER ZAMAN ASILLARINI YAŞATIR’
Bu da günün sözü olsun..
Sevgiler.
1000
icon
PİLAVCI CENGİZ 15 Mart 2018 14:59

Sizi seveni yabana atmayın, sevmeyeni kafanıza takmayın. Taklit edilmek de güzel bir şey bence bazı ezikler tarafından taklit ediliyorsanız bilin ki doğru yoldasınız ve işşnizi en iyi yapansınız.

0 0 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 15 Mart 2018 14:51

Hayat işte kiminle Nispet, kiminle kısnet. Seviyorsan vazgeçme sonuna kadar savaş savaşnqz pes edersen kaybedersin kaybedersen kazanamazsın üzülürsün.Aklından çıkartmayacaksın, akıldan çıkan kalpden de firar eder o yüzden, tüm tüm güçle mücadeleye devam.

0 0 Cevap Yaz
Yzb Poyraz 15 Mart 2018 14:47

Sevmekten sevilmekten korkan hep kaçar.Çünkü kendine güveni yoktur, belki de sevmeyi sevilmeyi bilmiyordur.

0 0 Cevap Yaz
ROTASIZ PİLOT. 15 Mart 2018 14:45

Asla vazgeçmem, seviyorsam aşıksam yelkenler fora tam yol ileri.Evet kaçan kovalanır.Kovalayan asla pes etmesin ki kaçan yorulup kaçmaktan vaz geçsin.

0 0 Cevap Yaz
KUZEY YILDIZI 15 Mart 2018 14:42

Aşk sevmek sevilmek çok güzel de karşılıksız olunca acı oluyor.Peşinden koşarken yoruluyorsunuz ve vaz geçmiyorsunuz ama platonik aşk da üzülen acı çeken siz oluyorsunuz.

0 0 Cevap Yaz
DENİZ YILDIZI 15 Mart 2018 14:37

Sizi sevene, peşinizde koşana etrafınızda pervane olana bir şans verin , belki sizi sizden bile deha çok seviyordur.

0 0 Cevap Yaz
ALİ CAN 15 Mart 2018 14:35

İlişkide roller değişiyor sanırım, Esas oğlan esas kıza aşık oluyor, Esas kız havalı burnundan kıl aldırmıyor, esas oğlan mücadekede pes etmiyor tavlamak için her yolu deniyor, bizim kız hala burnunun ucunu görmüyor ve sonunda fazla naz aşığı usandırıyor ve esas oğoan ilgiyi kesiyor bu sefer esas kız bakıyor peşinden koşan yolunu gözleyen esas oğlan yok kayıp, bu sefer kız kontur atağa geçiyor ve oğlanın peşinden koşuyor, ama bizim esas oğlan artık yok sanırım bizim kız o son treni kaçırdı...

0 0 Cevap Yaz
HSYN 15 Mart 2018 14:28

Gidene güle güle derim ve hiç bir zaman da peşinden koşmam, Bizi kaybedenleri kazanmak için ığraş vermeye gerek yok bence salıverin gitsin. Kemal Sunal misali"Tutmayın küçük enişteyi Salıverin gitsin"😀😂

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi