Emine Girgin

Kalp neyi istiyor?

8 Eylül 2017 06:00
A
a
Sevmeye korkar olduk, güvenmeye de. Yoğurdu üfleyerek yiyoruz artık, bir kere ağzımız yandı bir daha yanmasın diye. Yeni bir ‘Merhaba’ demeye yorgunuz mesela. Birbirimizi tanımaya da hiç mecalimiz yok bu yüzden. Olurda çok sevip yine kaybedersek diye susuyoruz. Farklı kişiler ama aynı sonlu hikayeler bunlar.  Belki biraz fazla, belki biraz daha az seviyoruz ama sonunda hep kaybetmiyor muyuz?
*
Koşarak uzaklaştım kalabalıktan. Parkta bir ağacın altına oturdum tek başıma. Ne soğuk ne de sıcak bir rüzgar karıştırıyor saçlarımı. Saçlarımı kulağımın arkasına atıp kafamı kaldırdım yaprakların arasından parlayan güneşe doğru. İşte huzur. Ayakkabılarımı çıkarttım hemen. Çıplak ayaklarımla bastım çimenlere. Gözlerimi kapattım.
Neye ihtiyacım var?
Ya da neye ihtiyacım yok?
Düşündüm..
Kalbimin sesini dinliyorum. Onun istediklerini ve ya istemediklerini..
İnsanın bazen kalabalıktan uzaklaşıp yapayalnız kalıp kendini dinlemesi lazım. Bir şeylere başlarken ya da bir şeyleri bitirirken. Sormak lazım kalbimize. Kalp neyi istiyor?
*
Arkadaşım evlilik heyecanıyla uçuşuyor. İnişli çıkışlı devam eden ilişkileri evlilikle taçlanıyor. Bazen onlara bakıp iç çekiyorum. Yıllardır bir mücadelenin içerisindeler çünkü ve asla pes etmediler. Gitmek kolay olandı ama onlar zor olanı başardılar. Birbirlerinden hiç vazgeçmediler. Böyle bir ilişki görünce ve hatta böyle sevilen bir kadın görünce, ilişkilerimde hep benim daha çok sevdiğimi farkediyordum. Bir adam tarafından vazgeçilmeyecek kadar çok sevilmemiştim, görüyordum.
Sevmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum ama sevilmeyi galiba tam anlamıyla tatmadım. Gözlerim kapalı, çıplak ayak çimlere basarken hissediyordum içimdeki hayal kırıklıklarını...
Kendime sorduğum soruların cevabı belliydi. Samimiyetiyle içimi ısıtacak kadar yakın ama beni incitmekten korkacak kadar uzak birine ihtiyacım vardı. Peki bulmuş muydum?
Ya bulduğumu zannediyorsam?
*
Rüzgar hala yüzümü öpüyordu usul usul. Gözlerimi açtım ve çimlere uzandım bu kez..
Neye ihtiyacım var diyordum?
Evet, evet! Sevilmeye...
1000
icon
Abdurrahman Özçelik 8 Eylül 2017 10:53

Fevkaladenin fevkinde bir yazı.Başarılarınızın devamını dilerim.

0 4 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi