ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Ezgi Uzgel

KAYBEDENLER KULÜBÜ

13 Mart 2018 23:59
A
a
Bu kulüp bir şehir veya mekanda değildir. Bu kulüp bu kulübe üye olanların bulunduğu her yerdedir.
Hayatta kazanmak da vardır kaybetmek de diye düşünebilirsiniz. Doğru tabii, her şey oranlardan ibaret. Kaybedenler kulübünün de kazanma oranı en fazla %20 olup, %80 kaybedenlerden oluşur. O %20 de ancak hayatta kalmalarına yeter.  
Bu kişiler böyle mi doğmuşlardır yani şanssız insanlar mıdır, yoksa seçimleri mi onlara hep kaybettirir derseniz ben aptalca seçimlerinin neden olduğunu gördüm.
Hep yanlış yerde dururlar, hep yanlış işi seçerler, hep yanlış insanlarla beraberdirler. O kadar kaybetmeye odaklıdırlar ki bilmeden bir işi seçseler o iş yanlış işe dönüşür. Zaten cehalette ısrarcıdırlar, yani hayatın bilgisini bir türlü edinememekten mustariptirler.
Bir işte çalışsalar da onu asla tam öğrenemezler, anlamadıkları bir sektörde iş kurarlar, kar edemeyince bir tane kurarlar, borca battıkça o işe ve o işte bulunan insana daha çok mahkum olurlar. Kötülük yaptığını bildikleri insanlarla beraberdirler ama uzaklaşamazlar. Birine kötülük yapmak isterken de hep kendilerine kötülük yaparlar.
Madde madde bakalım. Bu özelliklerden ne kadar azına sahipsek o kadar iyi, bir de etrafınızdakilerde var mı çok dikkatli bakın:
*Hayata dair bilgileri çok azdır. Bu onlara yanlış seçimleri yaptıran en temel öğedir.
*Adalet hakkında fikirleri yok. Doğru ve yanlışı ayırt edemezler. Resmi ve resmi olmayan tüm davaları kaybetmeye mahkumdurlar.
*Hırslı, öfkeli ve kindardırlar. Hep hatalı adımları atarlar. Kötülük yapayım derken hep kendilerine zarar verirler.
*Özgüven eksikliğinden bir grubun içinde yer almaları gerekir. Önce güvercin sevenler kulübündedirler, sonra güvercin sevenler kulübünü terk edenlerle birliktedirler.  
*Kibir üst seviyededir. Matematikle ilgili bir kitap okusa kendini altın oran uzmanı sanır. Dokunduğunu altın yaptığını düşünür, halbuki hazır ortam bıraksan kapısına kilit vurduracak şekilde batırır.
*Dünya bilgisi olmadığından paradan anlamazlar hep borçlu yaşarlar. Hiç anlamadıkları işlere girer daha çok borçlanırlar.
*Enerji emerler. Kendilerinde olmayan enerjiyi vampir gibi başkalarından emerek alırlar. Onlarla birlikte olduğunuz birkaç saat sonrasında eve gidip dinlenmeden kendinize gelemezsiniz.
*Asla bütünü göremezler, fanatiktirler. Yani filin kuyruğunu tutup kamçı sanırlar. Filin kuyruğunu herkese kamçı diye inandırmaya çalışırken de neler kaybettiklerini hiç fark etmezler. Böyle böyle hep kaybederler.
Yani bu insan tipi aslında en çok kendine zarardır. Tabii bir de etrafındakilere. O nedenle etrafınızdaki insanlara iyi bakın. Kaybedenler kulübüne mesafenizi koyun. Kaybedenlerle birlikte olanlar kaybetmeye mahkumdur. Söylemedi demeyin. Sonra dert yanmayın. Kazanmak için doğduğunuzu bilin. Bir kazananlar kulübü de var işte siz oraya üye olun.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi