Emine Girgin

Kaybetme korkusu!

26 Temmuz 2017 23:49
A
a

 
Twitter’da bir yazı gördüm, “Kadınlar seviştiği için sevmez. Sevdiği için sevişir” diyordu. Aklıma geldi şimdi köşe yazarken. Bence çok doğru.
 Geçenlerde arkadaşımın bir arkadaşı hüngür hüngür ağlayarak arkadaşımı aradı. Kötü giden ilişkisini anlatıyor, hararetli hararetli konuşuyorlar, bende hiç bir şey anlamadan kulak misafiri olmaya çalışıyorum. Telefonu kapattılar ve arkadaşım merak ettiğimi bildiği için anlatmaya başladı, bir yıldır süren ama bitmek üzere olan ilişkisini. Adamın ilişkiden bir beklentisi var. Yani aslında tek beklentisi artık sevişebilmek. Pembe bulutların üstünde uçmuyor tabi kız gibi. Bir şeyler yaşamak istemiş ama kız bunu reddetmiş. Adamda sinirlenip ağır konuşmuş.
Kız beni aradı sonra ne yapacağını sordu. “İlişkiyi bitir” dedim. Bu konuda düşünecek bir şey yok. Yapması gereken tek şey ilişkiyi bitirmesiydi.  Bir yıl boyunca sadece boş vakitleri değerlenmişler çünkü. Eğer adamda kız kadar beraberliklerinden memnun olsaydı böyle bir durumda bu kadar sert tepki verip ağır konuşmazdı diye düşünüyorum. Seven insan ‘anlayışlı’ olur. Bu adamda anlayış yok. “Ya olur ya da biter” kafasında olduğu için ilişkinin yürümeyeceği de ortada. Bu yüzden acilen o adamdan kurtulması gerektiğini söyledim.
Hem ağlıyor hem de soru sormaya devam ediyordu. “Sen neden istemiyorsun?” Sorusunu sorduğumda ‘güvenmiyorum ona’ dedi. Güvenmediğin bir adamla niye berabersin o zaman arkadaşım! “Bir gün gideceğine inandığı bir adamla bir şeyler yaşamak istemiyormuş. Ya hu o zaman sen hiç ilişki yaşama yani.” Kızda kaybetme korkusu var. Haliyle tam anlamıyla ilişkide kendisi olamıyor. Bu korkuyla hiç bir şeyde yapamıyor. “Sen adama değil kendine güvenmiyorsun. Seven kadın dibine kadar sevgisini yaşar, sevmeyen bir kadın o adamı siler atar. Sen kendinle çelişiyorsun. Kendine karşı güvensizliğin var. Bu yüzden bu ilişki zaten yürümeyecek. Bitirmeniz daha doğru olacak” dedim.
Bu kız bu psikolojiden çıkamadığı sürece ne o adamla ne de başka bir adamla birlikte olabilir. Her an herkes gidecek diye ömür geçmez. Yarın ne olacağımızı bilmiyoruz sonuçta. Birileri gidecek ve birileri gelecek. Seveceksin ve beraber olacaksın. Kavuşamayacaksın ve ağlayacaksın. Terkedileceksin ama yine dimdik ayakta kalacaksın. Canım benim hayat bu.. Bu yüzden seviyorsan sevgiyi yaşayacaksın. İnancın yoksa da ilişkiye düşünmeni gerektirecek, ağlayacak bir durum yok. Bitireceksin.
 Bu da dip not olsun: “Bir adam bir kadınla beraber olabilmek için seviyor gibi yapabilir ama bir kadın asla sevmediği bir adamla beraber olmaz. “
(Bazı istisna kadınları katmadan yazdım) Sevgilerle.. Aşkla kalın
EMİNE GİRGİN
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi