Emine Girgin

KENDİNİZ OLUN!

18 Aralık 2017 23:59
A
a
“Birini taklit etmek, onu methetmenin en samimi şeklidir” demiş Charles Caleb Colton. Bence de öyle.

Bir ünlünün saç rengini, bir başkasının yaşam şeklini, bir diğerinin cümlelerini, düşüncesini veya giyimini kendine biçmeye başlaması tamamen psikolojik bir rahatsızlıktır. Bunu çok merak edip araştırdım. Bu rahatsızlığa çoklu kişilik sendromu deniyormuş. Bu tip insanlar kendi kişiliği dışında, benimsediği farklı karakterler edinip özünde olmayan davranışlar sergiliyorlar.

Başkası olmaya soyunan insanları görünce yazmak istedim. Sürekli taklit edildiğimi fark ettiğim gün düşünmeye başladım. Bir insan başka bir insanı neden taklit eder? diye. Bu beğenme ve özenme meselesi bazen öyle bir sıkıntılı hal alıyor ki. Takip ve taklit edilmekten dolayı insan gurur mu duymalı, yoksa bu devamlı takipten rahatsız mı olmalı bilemiyorum ama sanıyorum ki rahatsız oluyorum.

Kendi güvenini sağlayamamış insanların kendilerini sergilemeye korktuklarından dolayı başkası olmaya soyunduklarını düşünüyorum. Hâlbuki insanlar her zaman kendileri olsa, kendi eksikliklerini ve artıları bilerek hareket etse ne güzel olur. Benim de birçok idolüm oldu. Onlardan çok feyz aldım ama hiçbir zaman taklit etmedim. Tam tersine yaptıkları işten dolayı kendilerini her zaman takdir ederek, ‘Ben neler yapabilirim?’ sorusunu kendime sordum. Çünkü ben ‘Onun gibi nasıl olurum?’ sorusu yerine ‘Onun gibi başarıya nasıl ulaşırım?’ sorusunu yönelttim hep. Derdiniz ‘o’ olmaya çalışmak olmasın. İdolüm Köşe Yazarı Ayşe Arman olamam mesela. Ya da bir Spiker Nazlı Çelik. Feyz aldım ama Ayşecilik, Nazlıcılık oynamadım.

İş yaşamını geçtim, bir de aklıma hiç ama hiç yatmayan bu giyim taklitçiliği var. Kimi spor giyimiyle göz doldurur kimisi de klasik tarzıyla büyüler. Ben de asla spor giyinmesini bilmez ama klasik tarzı güzel uydururum. Makyajsız, bakımsız asla dolaşmam. Marka takıntım yoktur, üzerime neyin yakıştığını düşünürsem onu giyerim. Çünkü ben böyleyim. Bu yüzden herkesin de kendine özgü bir tarzı olmalı diye düşünüyorum. Bana yakışan şey sizin vücudunuza yakışmayabilir. Size yakışan da bana yakışmayabilir.  

Uzun lafın kısası, bir insanı kopyalamaktan vazgeçin ve lütfen kendiniz olun. İnanın o zaman daha mutlu olacaksınız.
1000
icon
merveler 23 Aralık 2017 20:50

“Birini taklit etmek, onu methetmenin en samimi şeklidir” helal süper devam

0 1 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 20 Aralık 2017 21:32

Bu arada başlığıyla ve sizi öven ve başarılarınızı takdir eden, hayranlarınıza kadar ince bir ilgi gösteren sayın ADEM ERYÜRÜK e de selamlar. Sizin iletmenize gerek yok o şuan oluyordur 😂PİLAVCI CENGİZ Bir efsane sayın Eryürük.Hani hergün pilav yenmez diyorsunuz ya, benim müşteri kitlem öyle bir yiyor ki, tereyağlısından nohutlusuna, tavuklusundan fasülyelisine, kavurmalısından özel soslusuna.Bu Millet benim pilavlarımı yiyor her gün. Yani ben şaka değil son derece gerçek ve ciddiyim.

0 0 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 20 Aralık 2017 21:23

Evet yine ben😂 Uzun uzun yazmıştım fakat her ne hikmetse silinmiş.Arkadaşlar Emine GİRGİN, Bizim canımız, ne kadar taklit etseniz de biz anadolu çocuğuyuz yemeyiz.O yüzden ne kadar taklit ederseniz edin, Çin malı gibi uzaktan belli olursunuz.Yazılarını, hareketlerini, giyim kuşamını, makyajını ve hatta ses tonunu, , , her ne kadar taklit etseniz de, Nasıl her askere giden Komando olamıyorsa her eline mikrofonu alan da Emine GİRGİN Olamaz...!

0 0 Cevap Yaz
ALİ CAN 19 Aralık 2017 10:13

Ne demiş ünlü halk starı Tarkan Tevetoğlu.Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin. Taklit canavarlarına diyorum ki ya olduğunuz gibi görünün, Ya da göründüğünüz gibi olun.

0 1 Cevap Yaz
ROTASIZ PİLOT. 19 Aralık 2017 10:10

İnsanlar, neden illaki birinin, yaşam tarzını taklit eder ki.Bu ya tamamen kendi özgüvenini yitirdiği ya da taklit ettiği kişiyi kendine örnek bir idol olarak gördüğü, ya da tamamen kıskandığı için olabilir. Sizi ne kadar da taklit etseler, asla sizin gibi güzel, yetenekli, başarılı, süper zeki, doğal, cana yakın olamazlar.Başarılarınız, her zaman sevenlerinizi gururlandırıyor,, çekemeyenleri de orta yerinden çatlatıyor.

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi