Emine Girgin

KIRMIZI RUJ SÜRÜYORSAK İKİ SEBEBİ VAR

31 Mart 2018 23:59
A
a
“Bir kadın eğer kırmızı ruj sürüyorsa bilin ki, bir şeyler onu fena dağıtmıştır. ‘Yıkılmadım ve hatta çok daha güçlüyüm’ mesajını veriyordur. “
Bazı zamanlarda işe gitmeden önce makyajın en son aşaması ruju sürmeye gelince hiç tereddütsüz kırmızı rujuma sarıldığımı görüyorum. Peki neden kırmızı ruj sürme ihtiyacı duyuyordum? Açıkçası düşünmeye başladım. Çünkü her zaman kırmızıyı tercih etmiyordum. Rengi çok seviyorum ama bazı günlerde çok abartılı bulduğum da bir gerçek.
Oturup ne yazacağım diye düşünürken aynı zamanda yarın ne giyeceğimi de kafamdan geçiriyordum. Tabi söz konusu kıyafet olunca makyajımı da çoktan kafamda bitirmiştim bile, son olarak da kırmızı rujumu sürerek! İşte yine canım kırmızı renkte ruj sürmek istiyordu ve bu günün konusu da buydu.

“Neden kırmızı ruj sürmek istiyorduk?”
Kırmızı ruj, gücü ve özgüveni simgeliyor. Sanki içimizdeki mutsuzlukları, güçsüzlükleri kapatıp yepyeni bir kişi çıkartıyor gibi. Ben iki farklı ruh halinde sürüyordum kırmızı ruju. Birincisi, kendimi mutsuz, yorgun, güçsüz hissettiğim zamanlarda. İkincisi, kendimi her şeyle başa çıkacak kadar güçlü hissettiğimde.

 İki ruh hali birbirine fazlasıyla zıt olsa da ortak noktası belli işte; güç!
Ya güçsüzlüğümü kırmızı rujumu sürerek kapatıyorum ya da kendimi çok güçlü hissettiğimde güç bayrağı sallar gibi boyuyordum dudaklarımı. Peki gece gece ertesi gün için kırmızı ruj sürme isteğim hangi ruh halimi yansıtıyordu? Onun da cevabı içimde saklıydı bile. Kırgın, yorgun ve mutsuz hissettiğimi biliyordum. Hem hiçbir şeyle uğraşamayacak kadar yorgun hem de ‘yıkılmadım’ diyecek kadar güçlü bir ruh halindeydim. Bu yüzden kırmızının gücüne saklanacaktım yine. Hiç üzülmemiş, hiç ağlamamış, yine dimdik ayakta duran ben olacaktım, yüzümdeki en sahici gülümsememle…
Kadınların en güzel ve en büyük savaş boyaları işte. En azından biz kırgınlığımızı, güçsüzlüğümüzü savaş boyalarımızla kamufle edebiliyoruz, peki ya erkekler ne yapsın?
1000
icon
PİLAVCI CENGİZ 2 Nisan 2018 13:31

Sevgilisinden yada eşinden ayrılan erkek ne yapar?Mesela ben, güzel bir sinekkaydı traş olurum, saçımı en güzel şekilde şekillendiririm, giyinirim jilet gibi, atlarım arabaya, ha zengin değilim, arabam da yok ama renta car işi yapan çok tanıdığım var, kiralarım beygir gücü yüksek bir araç ve çıkarım yola, müzik önemli tabi ki...Öyle aşk acısı yaşayan hemcinslerim gibi Orhan, ferdi, müslüm yani arabesk koduna bağlamam tekno, pop, hiphop tarzı bası tizi bol şarkılarla müzik son ses bangır bangır. Sonrası mı bırakalım da ben bağlayacağım asfalt ağlasın. Ben isyan edeceğime şehir isyan etsin.

0 0 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 2 Nisan 2018 13:22

Ayrılık her aşkın kanunında var maalesef.Önemli olan ayrılık rüzgarına kapılıp iyice dağıtmamaktır.İnadına hayata sarılıp inadına güçlü bakımlı kendi ile barışık yaşama daha bir sıkı sarılmaktır. Yıldız tilbe misali güzel elbiseleri giyip oynamak , onların gözüne baka baka geçip, çatır çatır çatlatmaktır. Neydi o şarkının ismi yürrüüüü anca gidersiiin. Seveni yabana atmamak, sevmeyeni kafaya takmamak gerekir .

0 0 Cevap Yaz
Yzb Poyraz 2 Nisan 2018 13:16

Güçlü olmak kendine güvenen, inanan ve iradeli kadının yada erkeğin başarısıdır.Zayıf güçsüz insan her ayrılıkta ağlar hayata küser ve ot gibi yaşar.Güçlü insan depremlere alışıktır sallanır ve asla pes edip yıkılmaz.

0 0 Cevap Yaz
DENİZ YILDIZI 2 Nisan 2018 13:13

Ayrılık çok kötü bir şey, Allah sevenleri ayırmasın, ama her ayrılık da mutlaka yeni bir başlangıçtır.Hsyatımozdan gidenlere yol vermeliyiz ki gelene yer açılsın.

0 0 Cevap Yaz
HSYN 2 Nisan 2018 11:24

Sezen misali her ayrılık bir vurgun değil ki.

0 0 Cevap Yaz
Aşksız Prens 2 Nisan 2018 11:23

Ayrılanlar mutlaka üzülür ama yeni bir sevgili bulduğunda herşeui unuturlar ve hayat devam eder.

0 0 Cevap Yaz
ALİ CAN 2 Nisan 2018 11:21

Kadın olsun erkek olsun ayrılık insanın içini kalbini acıtır, ne kadar gizlesede insan çevresine karşı güçlü olduğunu göstermeye uğraşsa da ayrılık çok üzer yine de.

0 0 Cevap Yaz
Yzb Poyraz 2 Nisan 2018 11:19

Eşinden yada sevgilisinden ayrılan bayanların genelde ilk yaptıkları kendilerini ya kuaföre ya da alışverişe yönlendirmeleri.Bu genelde böyle oluyor.Belki bir müddet anıların etkisiyle bunalım tek olabiliyorlar ama kendilerini çabuk toparlıyorlar, güçlü kadın olduklarını ve bu ayrılığın onları etkilemediğini ispat edercesine.Ama yalnız kaldıklarında gerçeklerle yüzleşiyorlar.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi