ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Bahri Yücel

NE YAPMALI?

2 Ağustos 2018 22:00
A
a
Sevgili okurlar;
Geçtiğimiz günlerin hafızalarda kalan en önemli olayları arasında birkaçı var ki aradan uzun yıllar geçse de unutmamız mümkün değil. Ben de burada siz değerli okuyucularımla bunlardan birkaçını hatırlayalım istedim.
Birincisi; 82 yaşındaki bir vatandaşımızın önce doktorlar daha sonra ise polislerle girdiği diyalog hayatını kaybetmesi. Öncelikle o bayan doktora (hanım diyemeyeceğim) be hanımcağız, o yaşa gelmiş bir şahsı o kadar rencide etmenin ne anlamı var. Bak derdi ne ise sakince halletmeye çalış, hemencecik ufak bir olayda emniyet güçlerine bildirmenin ne anlamı vardı. Sana bu 82 yaşındaki dede ne yapacaktı? Neden bu kadar tepeden baktın, sen hiç yaşlanmayacak mısın? Acaba sen ne hale geleceksin? Ettiğin o yemin nereye gitti? Yazık ki yazık.
İkincisi ise; memleketimizin göz bebeği emniyet kuvvetlerimizin yine tekrar ediyorum, bu yaşa gelmiş bir şahsı milyonların seyrettiği olayda bu kadar hırpalamanın ne anlamı vardı. Halbuki onu orada ikna etmeniz, doktoru ile görüşüp konuyu orada çözmeniz gerekirken, bütün insanlığın hatta gökyüzünde ve yeryüzündeki tüm meleklerin dahi rencide olup, adeta göz yaşlarıyla takip ettiği böyle bir olayı nasıl yaptınız? Şimdi kendinizi nasıl ve ne diye savunacaksınız? Her şeyi devlet ve emniyet kuvvetleriyle çözmek mümkün müdür? Size yapılacak tek hareket artık bu meslekte yerinizin olmadığını belirlemektir. Yoksa dün ya da bundan kurtulsanız bile ebedi alemde bunun hesabını bin yıl anlatsanız yine veremezsiniz. Öncelikle hem aileden hem de yüce Türk milletinden af dileyin, yine de bu vebalden arınmış olamazsınız. Çünkü karşıdaki insanın yaşı 82.
Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de; Hz. Musa peygamber, firavuna giderken aynen şöyle diyordu: Ya Musa, kardeşin Harun’la birlikte firavuna git ona bağırarak, çağırarak değil yumuşak bir dille anlat sakin ola ki sert söz söyleme. Allah’ın emri peygamberine bu ve Kur’an-ı Kerim’de insanlara idarecilere ilham olacak ayette budur. Kur’an’ın bu düsturunu kendine rehber edinen hiçbir idareci ve devlet adamı sıkıntıya da düşmez.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi