Celalettin Bilgin

ŞAİRLERE SUSMAK YARAŞMAZ!

10 Temmuz 2017 23:49
A
a
Bugün sizlere güncel konulardan seslenmeye karar verdim.
* Biliyorsunuz Almanya ile ipler gerildi.
* Avrupa Parlementosu, Türkiye'nin üyeliğini askıya aldı. Türkiye'yi iyice doğu bloğunun içine atma operasyonu mu bu bilmiyorum?
* Dört bir yandan kuşatıldığımız bu günlerde, Kıbrıs konusu tekrar gündeme taşındı.
* Güney sınırımızda bir savaş acımasızca devam ediyor. Ama hiç bir masada yokuz. Mültecilerin sayısı her geçen gün binlerce artarken, Suriyelilerin Türk, Türklerin mülteci gibi yaşadığı bir ülkeye doğru gidiyoruz adım adım.        
* Katar üssümüz kurulamadan bitti.
* Adalet Yürüyüşü de bitti. Adalet insanın kendi kendini yönetebilmesi ile sağlanır. İnsanı başka bir insan yönetemez. Yeri doldurulamaz sevgi gücünün eksikliğinde, yerini zalimin gücü alır. Biz de Adalet Yürüyüşü o kadar önemli değil. Çünkü yürünecek o kadar çok yollarımız var ki, yürü yürü bitmez. Yapılan 420 km'lik bu yürüyüş; değil Guinness Rekorlar kitabına girmeyi, Türkiye Rekorlar Kitabına dahi giremez demiş başbakan.
* Barolar birliği Adalet Yürüyüşüne destek vermedi. Onlar; Biz bu yürüyüş yerine, Ufo Meraklıları Derneği'nin yürüyüşüne katılacağız dediler. Sağolsunlar, güvendiğimiz dağları bir hayli yeşerttiler.
* Devlet Bahçeli'ye Adalet Yürüyüşüne ülkücü işareti ile destek veren otomobildeki insanlara Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bozkurt işareti ile karşılık vermesi sorulmuş. Devlet Bahçeli cevabında; “Eğer samimi olarak yaptıysa başımın üzerinde yeri var. Değil ise ülkücüleri kandıramaz” demiş.
* Ey Bahçeli, artık ülkücü hareketi bu ülkede siz, Kemal Kılıçdaroğlu kadar dahi, temsil edemiyorsunuz. Yıllarca sadece zaman kaybetmiş olan Sayın Meral AKŞENER, Yusuf HALAÇOĞLU, Sinan OĞAN ve Ümit ÖZDAĞLAR'a başarılar diliyorum.
* Sıcak yaz bahane edilerek, orman yangınları da hız aldı. Son sürat! Hele Antalya'da aynı anda dört tarafından yanan ormanın yerine bir kaç yıl içerisinde hangi betonarmeler dikilecek takip edip göreceğiz.
* Biliyorsunuz bizim ülkemizde zeki adam derdimiz yok. Ülkemizde dürüst, sağlam ve inanılır adam zafiyeti var ne yazık ki. Yaşarken adam yerine konmayıp, öldüğünde bir değer taşıdığı anlaşılan insanlar ülkesiyis biz. Bizde inanılır değil ama, inananı çok reisler var ne yazık ki.!
* Ve son olarak emeklilere Müjde! 49 TL zam! Çeyrek altın fiatının 250 TL'yı geçtiği ülkemizde 49 TL. zam çok iyi bir fiyat. Emeklinin anası da yesin, babası da!
* Bir şikayetim için gittiğimde bana yakını mı iyi göremiyorsun, yoksa uzağı mı diye soran göz doktoruma; artık neyin yakın, neyin uzak olduğunu göremiyorum doktor bey dedim. Bu hastalık çok yaygın biliyor musunuz? Ne yakın, ne uzak kimse bilmiyor.
Kalın Sağlıcakla..
Siir Sanat Edebiyat.com

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi