İbrahim Dursun

SEÇİMLER VE SONUÇLARI…

27 Haziran 2018 22:06
A
a

         Değerli okuyucularım.
        Ülkemiz için çok önemli bir seçim sürecini geride bıraktık. Bize düşen bu sonuçların tüm milletimiz ve Türkiye’miz için hayırlar ve iyilikler getirmesini dilemektir.
        Hiç kimse kendi şahsi tercihlerini mutlak doğru olarak görüp başkalarına kabul ettirmek önceliğine sahip olmadığı gibi onlara öteki muamelesi yapma hakkına da sahip değildir. Zira bu hükümete karşı çıkmamızın sebeplerinden birisi de ülkenin neredeyse yarısını ötekileştirmesi değil midir?
        Adil olmayan ve haksız rekabet koşullarını bir kenara koyalım. Seçimlerin herhangi bir hile yapılmadan dosdoğru ve bu şekilde sonuçlandığı düşüncesiyle, ortaya çıkan bu tabloyu kabul etmek çaresizliğin değil, demokrasiye olan inancın ve kültürümüzün bir tezahürüdür.
        Bizler ülkemizin geleceği için düşünmeye, sorgulamaya, hak bildiğimiz doğruları savunmaya, haksızlıklara karşı durmaya devam etmeliyiz. Bu şekilde davranmak da yine insani ve ahlaki bir sorumluluktur.
        Bu nedenle iktidara yeniden gelenlere “Ülkenin 81 milyon kişiden müteşekkil olduğunu, bölücü düşüncelere sahip olanlar dışındaki, her bir ferdinin bu ülkenin asli unsuru olduklarını, külfette ve hizmette eşit muamele görmeleri gerektiğini, adalete duyulan güvensizliğin bir an evvel ortadan kaldırılmasını, kamu hizmetlerinde olmazsa olmaz kuralların başında gelen liyakatin mutlaka göz önünde bulundurulmasını” bir kez daha hatırlatmak toplumsal muhalefetin gereğidir.
       Denge denetim sisteminin sağlanarak tek adam yönetiminden ziyade kurum ve kurallarımızın daha işler hale getirilmesinin güven ve istikrarın sağlanması açısından önemli olduğunu ve bu surette ancak yabancı yatırımcının gelebileceğini, bu uygulamalarında ekonomimiz için elzem olduğunu hatırlatmak ve talep etmek de biz seçmenler için demokratik katılımcılığın bir gereğidir. Öyle de olmalı ve bunları söylememizden kimse gocunmamalıdır.
        Değerli okuyucularım.
        Biliyorsunuz bugüne kadar İYİ PARTİ ile ilgili sürekli olumlu anlamda görüşlerimi belirttim. Halis düşüncelerle kurulan ve tüm zorluklara rağmen seçimlere katılabilen, benim de kurucusu ve mensubu olmaktan onur duyduğum İYİ PARTİ’ye destek olmak görevimizdir. Bu görev onları eleştirmeyeceğimiz anlamına gelmemelidir. Seçim süreci sona ermiştir. Bundan böyle İYİ PARTİ ile ilgili görüşlerime, eleştirilerimi de ekleyerek sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
        Esen kalın.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi