Emine Girgin

Sevginin imtihan günü

4 Şubat 2018 11:46
A
a
“Sevgililer Günü çok özel bir gün, kesinlikle kutlanmalı” diyenlerden mi? Yoksa “Tamamen ticari bir gün. Bence çok saçma” diyenlerden misiniz?
Vallahi ne yalan söyleyeyim bana çok saçma geliyor. Sevgililer Günü çok önemli bir gün. Aşkı simgeliyor çünkü. Ben de isterim o gün sevgilim bana daha bir özel davransın, ben ona aynı şekilde davranayım ama bakıyorum son zamanlarda oldukça ticari bir güne dönüşmüş. Bu yüzden bana saçma gelen çok para harcayıp, gereksiz gösterişlerle aşkı kanıtlamaya çalışmaktır.
14 Şubat tarihine yaklaşınca çoğu pırlanta mağazaları Sevgililer Günü’ne özel pırlantalı reklamlarını döndürüyor televizyonlarda. Dışarıda mekanlarda Sevgililer Günü’ne özel menülerin afişleri. Mağazalarda Sevgililer Günü’ne özel indirimler falan. Tabi bu gün en çok çiçekçileri sevindiriyor. Buram buram aşk kokan kırmızı gülleri alan sokağa koşuyor.
Hele bir de sevgilinle o gün trafikte kaldığında camı tıklatıp kırmızı gül satan çocuktan o gülü almazsan yandın. Alan var alamayan var ama bu kimin umurunda. Günlerden 14 Şubat...
Gün Sevgililerin Günü..
Sevginin imtihan günü gibi bir gün resmen..
Sevgili olmanın anlamı yok olup gidiyor sanki. Mutlu etmek hediye almakla sağlanıyor sadece ve hediye almak zorunlu bir hale geldiği gibi hediyenin maddi değerinin önemli oluşu ise içler acısı bir durum elbette ki.
Pahalı pahalı hediyelerle, lüks mekanda yediğiniz yemekle, gözümüze gözümüze soktuğunuz kırmızı balonlarla, güllerle aşkınızı sevginizi tek bir günde gösteremezsiniz bence. Sevginin günü yoktur. Sevgiline özel davranman için de tek bir güne ihtiyacın yok. Çıkarsız bir birliktelikse her gün size Sevgililer Günü’dür.
Sevgiyle kalın...
1000
icon
PİLAVCI CENGİZ 4 Şubat 2018 20:28

Bana göre sevdiğimize olan sevgimizi bir gün değil, her gün göstermeliyiz.Hayat bir günden ibaret değil, ki ben sevgilime olan sevgimi aşkımı bir güne değil, bir ömre sığdıramam. Sadece sevgililer günü gibi insanların uydurduğu ve bu işten para kazananların icat ettiği bir günde ona çiçekler hediyeler alıp, yemek yemeye götürmekle de sevgi ne anlatılır ne de İspat edilir. Hem sevgiliye illaki 14 şubatta mı hediye alınır, bir çiçek bir gül verilir ya da yemeğe çıkılır ya da sevgi dolu aşk dolu sözler söylenir.Ne kadar saçma, gülü bir gün sevgiliyi her gün severim, benim için onu tanıdığım andan itibaren her an , saat ve gün benim için hep aynı aşk sevgi ve heyecan- dır onunla geçen her günüm sevgililer değil de, sevgilimin aşkımın yarının günüdür. Hem ben onu bir gün değil ki, her gün seviyorum.Gönlüm ister ki ona her gün hediyeler çiçekler güller alayım, en güzel yerlerde yiyip içelim, ama bu benim suçum değil ki devleti yöneten haramilerin suçu.

0 0 Cevap Yaz
Yzb Poyraz 4 Şubat 2018 17:18

Sevgilisi olanlar mekanda, barda, yemek salonlarında hunharca para harcıyor, aşkının sevgisinin gücünü parasıyla ispat etmeye çalışıyor. Tabi ki bu arada lokantalar çiçekçiler ve diğer esnaflar para kazanıyor iki günlük ciro yapıyor. Bu günü kim icat etti acaba😀😁😂

0 0 Cevap Yaz
Yzb Poyraz 4 Şubat 2018 17:14

Sevgilisi olanlar, maddi durumu iyi olanlar çok güzel kutluyorlar, mekan sahipleri, hediye satanlar, çiçekçiler o gün güzel para kazanıp mutlu oluyorlar. 15 şubatta hayat normale dönüyor tabi ki. Sahi bu günü kim icat etti bir bilen var mı acsba😀

0 0 Cevap Yaz
HSYN 4 Şubat 2018 17:07

Sevgiyi anlatmak illaki 14 şubatta olmuyor.Sevgi her an her gün dür, bu günü icat edenler kesinlikle iş icabı para gelsin diye icat etmişlerdir. Yani hediye almayan, alamayan maddi durumu kısıtlı olan yarını sevmiyor mu? Tabi ki de öyle bir şey yok.Bazen bir bakış bir gülüş bir söz, birlikte söylenen bir şarkı bile en pahalı hediyelerden daha güzeldir.

0 0 Cevap Yaz
DENİZ YILDIZI 4 Şubat 2018 17:02

İllaki sevgilinize bir gül almak istiyorsanız, Roman ablalardan alın derim çiçekçilerin fahiş fiyatla sattığı güllerden daha az fiyatta ve daha taze ve daha güzel çiçekler Roman ablalarımızda.

0 0 Cevap Yaz
ALİ CAN 4 Şubat 2018 16:59

Benim için 14 şubatın hiç bir önemi yok, çünkü benim için Sevgilimle içtiğim bir bardak çayın bile anlamı büyük. Ben onu bir gün değil, her gün seviyorum.

0 0 Cevap Yaz
ROTASIZ PİLOT. 4 Şubat 2018 16:57

Normal günde alınan hediyeler, güller, nedense sevgililer gününde iki katı fiyata satılıyor. Dediğiniz gibi iş tamamen ticarete dökülüyor.

0 0 Cevap Yaz
DENİZ YILDIZI 4 Şubat 2018 16:55

O kadar güzel anlatmışsınız ki, bana yazacak tek bir söz bırakmamışsınız. Size katılıyorum, sevgi satın alınamıyacak kadar güzel bir duygudur.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi