Emine Girgin

Sosyal medya aşkları

8 Ağustos 2017 15:48
A
a
Sizi bilmem ama ben sosyal medya hesabımı tanıdığım kişileri takip etmek için ve güncel haberlerden uzak kalmamak için kullanıyorum.
Geçenlerde arkadaşlarımla iş çıkışı bir kahve içelim dedik. Bir pastanede oturup kahvemizi içtik. Epeydir de görüşemiyorduk. Birimizin vakti olsa birimiz işi yüzünden fırsat bulamıyorduk. Nihayet üçümüzde vakit bulabildiğimiz için kahve içip hasret giderelim dedik. Hayat bu ya!

Tesadüfen eski bir ‘baş ağrısıyla’ denk geldim. Eski ‘baş ağrısı’ diyorum çünkü aslında kısa bir hikâyeydi ama şu an yazamayacak kadar uzun geldi. O yüzden ben ‘baş ağrısı’ yazınca siz onu avukat olarak anlayın. Denk gelmek istemedikçe denk geliyordum adamla. Gerçi aynı mekânı seviyor olmamız illaki denk geleceğimiz anlamına geliyor ya her neyse. Kızlar huzursuzluğumu fark etseler de yine de kalkmak istemediler. Kahveler bitene kadar en azından aynı ortamda bulunduk ve bitince hemen kalktık, mekân değiştirdik.

Otururken arkadaşımın telefonuna bildirim geldi. Baktık benim eski ‘baş ağrısı’nın arkadaşı. Daha önce de göndermişti ve reddetmişti arkadaşım. İkinciye yollamasını hepimiz merak ettik haliyle.  Aldım telefonu elime arkadaşımın ağzından konuştum adamla. Tanışmıyorlar ama tanışmak için ekliyor. Hoş ve alımlı bulmuş çünkü arkadaşımı, bu çok doğal öyle değil mi?! Adam sosyal medyayı tanışma yeri olarak kullanıyor ve ısrarla numarasını yazarak şöyle diyor ‘Bir şeye ihtiyacın olursa beni arayabilirsin’

Yeni tanıdığı, yok yok yanlış bir tabir oldu bu. Hiç tanımadığı bir adamı niye arasın ki?

**

Ekranda beliren bir ‘Merhaba’ ile başlayan, sonrasında bir anda kalpte kelebekler uçuşturan bir aşk hali ilişkileri de ele geçirdi.
Teknoloji ilerliyor ve çağın kolaylığı olan sosyal medya, iş, yemek, reklamdan sonra aşkı da ele geçirdi. Eskiden selam verebilmek için beklenen günlerin, mektupla başlayan aşkların yerini artık sosyal medya aşkları aldı. Artık devir değişti. İnsanların kafede birbirine gidip de tanışma ortamı yerine daha fazla internetten ulaşmaları var. Kimilerine göre bu çok doğal olabilir ama bence insan gözüyle gördüğüne, eliyle tuttuğuna pek güvenemiyor. Görmediğin camdan veya ekrandan tanıdığın birine ne kadar güvenebilirsin ki? 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi