Oğuzhan Özkaya

SOSYAL MEDYANIN ALTIN SAATLERİ

13 Mayıs 2018 12:47
A
a
Sosyal medya hayatımızın büyük bir parçası oldu. Sosyal medyayı eğlenme, beğenilme ve takip edilme arzusuyla kullanıyoruz. Sürekli paylaşım yapıyoruz ve bunları insanların görüp beğenmesini istiyoruz. Ama artık insanlara gönderilerimizi göstermek ve beğendirmek eskisi kadar kolay değil.
Eskiden sadece Facebook vardı ve ne zaman paylaşım yaptığımız önemli değildi. Gün sonunda tüm arkadaşlarımız gönderimizi görüp beğenebilirdi. Ama günümüzde durum değişti. Sosyal Medya’nın yelpazesi genişledi. İnsanlar ruh haline göre farklı sosyal medya platformlarını tercih etmeye başladı. Eğlenmek için İnstagram’ı, gündemden haberdar olmak için Twitter’ı, belli gruplara üye olmak veya belli bir konuda bilgi almak için Facebook’u kullanmaya başladı. Durum böyle olunca, bir fotoğraf paylaşmak istediğimizde bunu nerede, hangi gün ve saatte yapacağımızı iyi hesaplamamız gerekiyor. Gelişigüzel yaptığımız paylaşımları birçok kullanıcı görmüyor, beğenmiyor. Yaptığımız paylaşımların boşa gitmesini istemiyorsak, sosyal medyanın altın saatlerine uymak zorunda kalabiliyoruz.
2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre;

FACEBOOK
Kullanıcılar Facebook’u en yoğun Çarşamba günleri kullanıyor. Paylaşım yapmak için en kötü günler Pazartesi, Cumartesi ve Pazar günleri. Facebook paylaşımı için ideal saatler ise sabah işe gidiş olan 06.00- 08.00 ve dönüş olan 17.00-19.00 olarak belirtiliyor. Facebook için en kötü paylaşım saatleri ise 22.00 – 04.00 olarak belirtiliyor.

TWİTTER
Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kullanılan Twitter’da paylaşım için en iyi saatler iş çıkışı olan 17.00-19.00 ve son dönemde çok izlenen dizilerin kullandığı hashtagler sayesinde 20.00-23.30 arası olarak belirlendi.

İNSTAGRAM
İnstagram için belirli bir zaman dilimi vermek zor. Ancak işe gidiş – dönüş saatlerinde yapılan paylaşımların daha çok etkileşim aldığını söyleyebiliriz.
-------------------------------------------------------------------------------------------
KAFA’DA KALANLAR
Facebook, Kripto Para Çıkarmayı Düşünüyor
Facebook, bazı internet platformlarındaki ödemeleri kolaylaştırmak adına kripto para sistemine dahil olmayı düşünüyor.

UBER VE NASA UÇAN TAKSİ İÇİN ANLAŞTI
NASA ile Uber, ABD'deki şehirlerin semalarında uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşma imzaladığı açıklandı. Devasa bir drone modeline benzeyen uçan taksinin 2020 yılında kullanıma girmesi bekleniyor.

WhatsApp Android Sürümü Bir Mesajla Çöküyor
WhatsApp’tan “This is very Interesting! … Read more” yazan bir mesaja tıkladığınız zaman telefonunuzun bir anda yavaşlayamasına ve WhatsApp uygulaması çökmesine neden olacaktır. Böyle bir hatanın neden oluştuğu ve ne zaman düzeleceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KAFA’DAN BİLGİLER
1979 yılında IBM tarafından üretilen ilk sabit disk, RAMAC 305 isimli bir bilgisayara monte edilecek şekilde tasarlandı ancak sadece 5MB kapasiteye sahipti ve yaklaşık 1 ton ağırlığındaydı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi