Ezgi Uzgel

Türk Erkekleri Muhteşemdir

20 Mart 2018 23:59
A
a
Hayatının bir kısmını yurtdışında yaşamış ve 40 ülke gezmiş bir kadın olarak Türk erkeklerinin muhteşem olduğunu düşünüyorum.
Biliyorum şimdi birçok kadın Türk erkeklerinin olumsuz özelliklerini aklına getiriyor ve belki bana kızıp onları sıralamak istiyor. Ancak izin verin olaylara pozitif açıdan yaklaşalım.
Ben size bizim erkeklerimiz ile yurtdışında gördüğüm erkekleri kıyaslayarak neden bu erkeklerle yaşadığımız için şanslı olduğumuzu anlatayım.
Türk erkeği:
  1. Kadını aklıyla değil kalbiyle sever. Bir kadına ekonomik kaynak, statü atlama tahtası olarak bakmaz. Onu bir kadın olarak sever.
  2. Bir randevuya giderken sizi almak ve sonrasında evinize bırakmak ister. O randevu boyunca onun sorumluluğundasınızdır. Arabadan inersiniz kapıdan girene kadar bile orada bekler.
  3. Hesap ödetmez, cömerttir. Kendi gücüne göre bir yere götürür ve mutlaka hesabı o öder. Kadın için para harcamak onun için doğaldır.  
  4. Evlenmek istediği kadının ihtiyaçlarını karşılamayı ve ona bakmayı doğal kabul eder. Elinden geldiğince bunu yapar.
  5. Aile hayatını önemser. Ailesinin ve eşinin ihtiyaçlarına öncelik verir.
  6. Sizi korumak için her zaman hazırdır.  İhtiyaç anında tek kişilik deve dönüşür.
  7. Kadına hem kadın hem de anne olarak çok değer verir.
  8. Size kendinizi bir tanrıça kadar güzel hissettirir. Türk erkekleri kadının güzelliğinin kıymetini bilir.
  9. Size yardım etmeye her an hazırdır. Hangi konuda ihtiyacınız varsa o konuda ilk yardımı sunmaya hazırdır. Basit bir şey gibi gözükse de ağır bir şeyi bir Türk erkeği kadına taşıtmaz.
  10. Evlilik kurumunu sever ve evlenmek ister.
Belki siz böyle bir erkekle beraber değildiniz, birlikte olduğunuz kişiler bu özelliklere sahip değildi, size böyle davranmadı. Bilimsel bir istatistik değil, bir gözlem benimki ama ben yukarıdaki özelliklere sahip  Türk erkeklerin %80 olduğunu düşünüyorum. O yüzden eğer böyle bir erkeğe denk gelmediyseniz üzülmeyin, düşünün bundan sonra denk gelme olasılığınız ne kadar yüksek.
Lütfen birbirimizin olumlu taraflarına odaklanalım. Ben Türk erkeklerinin böyle olduğuna çok inanarak yazdım. Böyle olduklarını düşündüğüm içinde şu anda bu özelliklere ve hatta çok daha fazlasına sahip bir eşim var.
Olumlu düşün, olumlu olan gerçekleşsin.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi