Ezgi Uzgel

Yalnızken Yapılabilecek 7 Şey

1 Mayıs 2018 22:00
A
a
Hayatın akışında uzun süre yalnız kalmak durumunda olabiliriz. Genelde bu hoşumuza gitmez ve hayatımıza bir aşk, bir partner girmesini isteriz. Bu da en doğal hakkımız. Bir taraftan bu konuda danışmanlık alırken bir taraftan da bir kişi hayatımızda yokken yapabileceğimiz şeylerin tadını çıkarmak iyi olmaz mı?
Bazı kişiler yalnız kalamadığı için bir insanın hayatında olmasına muhtaçtır ve kişinin uygun olup olmadığına bakmaksızın gelen kişiyi hayatına alır ve olmayacak bir ilişkiyi sürdürmeye çalışır. Ta ki tüm enerji tükenip artık ilişki yürütülemeyecek hale gelene kadar. Arada ne aşk vardır ne de o doğru kişi diye düşünmenin eminliği. Bu da aslında bir acı hatta suçluluk duygusu yaratır. İnsan kendine ve karşıdakine dürüst olmamanın acısını yaşar. Aslında bunu karşıdakine zarar vermek için de yapmaz sadece insan ne istediğini ve kim olduğunu bilmiyordur. Hepimiz biliyoruz ki uygun olmayan bir ilişkinin içinde insan yalnız olduğundan daha yalnız hissedebiliyor. Aynı zamanda uygun olmayan kişileri reddetmek, uygun olmasalar bile reddetme duygusu nedeniyle acı verici de olabilir.
Kendinizi kurban gibi hissetmeyi bırakmak ve enerjinizin düşmesine izin vermemeniz gerekir. Bu ömrünüzün boşa geçmesine göz yummak olur. Her şey için bir zaman vardır. Bazen zaman kariyeri inşa etme zamanıdır, bazen ailemizin yanında olma zamanıdır, bazen bir hobide mükemmelleşme zamanıdır.
Yalnızken yapılabilecek 7 şey:
  1. Arkadaşlarla vakit geçirmek. İnsan olarak yalnız kalmayı istemeyiz çünkü bir temas ve bağlantı kurma ihtiyacındayız. Ancak bu her zaman bir sevgili şeklinde olmayabilir hayatımızda kendi cinsiyetimizden arkadaşlarımızla zaman geçirerek sosyalleşerek de bu ihtiyacımızı yaşayabiliriz.
  2. Mesleğimiz ve kariyerimizle ilgili kendimizi geliştirebiliriz. Bu zaman gerektirir ve hayatınızda biri varken ondan zaman çalıp yaptığımız bir şeydir.
  3. Sevdiğimiz hobimizi ilerletebiliriz. Bu resim yapmak olabilir, golf oynamak ya da her neyse ama sevdiğimiz bir alanda kendimizi ilerletmek hem mutluluk hem de tatmin verir.
  4. Spor yapabilir ve daha fit bir halde ruh eşimizi bekleyebiliriz.
  5. Akşamları istediğimiz kitapları okuyabilir ve filmleri izleyebiliriz. Herkesin birikmiş bir kitap ve film listesi yok mu?
  6. Ailemizle vakit geçirmek. Anneniz çok mutlu olacaktır.
  7. Kendinizi tanımak ve ne istediğinizi daha çok anlamak. Bunun için yalnız kalmak kendi içine dönmek ve ne istediğini keşfetmek için zaman ayırmak gerekir.
Son olarak da hayatımıza bize uygun bir kişinin gireceği inancı ve umudunu bırakmamak. Çünkü biz varsak bize uygun da mutlaka bir kişi var.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi