19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Emine Girgin

Zamane kızları

4 Aralık 2017 23:59
A
a
Bir kafede oturuyorum. Günün yorgunluğunu kahvemi yudumlayarak atarken tam karşımdaki çifte takıldı gözüm. Yan yana oturuyorlar, sohbet ediyorlar arada sarılıyor kız. Sevgilisinin omzuna başını koyuyor, sonra tekrar doğrulup sohbete devam ediyor. Erkek sadece koluyla sarmalamış, hiçbir şey yapmıyor. Kız yanaşıp yanağına küçük küçük buseler konduruyor, arada sakin durup sonra tekrar öpücüklere boğuyor. Yanaktan öpmek pek kesmediki dudaktan öpmeye başlıyor kız. Evet, kafede herkesin içinde. Ee napayım yani şimdi, karşımdaki masada öpüşüp koklaşıp duruyorlar, ister istemez gözüm takılıyor benimde. Onları görünce, daha doğrusu kızı görünce harbiden devir değişti dedim içimden. Eskiden erkekler rahat durmazdı, şimdi kızlar hiç rahat durmuyor yerinde.
Üniversitedeyken çok yakın olduğumuz bir sınıf arkadaşımız vardı, adı Emin. Çok çapkındı. O kadar çok sevgili değiştirirdi ki, bir süre sonra isimleri aklımızda tutmama kararı almıştık. “Aman, Emin ne de olsa! Bu kızla da ayrılır.” Der üstünde durmazdık bile. Yaş 18, tam kanının kaynadığı zamanlardı tabi. Bir gün “Ya Emine, bana kızıyorsunuz bu kadar rahat takıldığım için ama kızmayın. Devir değişti. Ben bir şey yapmıyorum. Kız yapıyor, kız istiyor. Onlar bu kadar rahat olunca benim diyecek bir şeyim kalmıyor. Biz erkekler, tanıştığımız ilk zamanda zaten nasıl bir kız olduğunu çok iyi anlıyoruz.”
“Peki, nasıl anlıyorsunuz?”
“Konuşmalarından kendini belli ediyor zaten. Bizlerde nabza göre şerbet veriyoruz. İlk görüşmede de hemen yelkenleri suya indirip, her şeye karşılık veren bir kızla da üzgünüm ki uzun soluklu bir ilişki düşünemiyoruz. Biz öpmeye çalışırdık eskiden kız kaçardı, şimdi kız öpmeye çalışıyor biz kaçıyoruz. Rolleri değiştik.” Demişti.
Kahvemi yudumlarken Emin’le konuşmalarımız geldi aklıma gülümsedim. Doğruydu sanki gördüğüm tabloya bakacak olursak.  Artık erkekler kaçıyor, kızlar kovalıyor. Kızlar artık hiç çekinmiyor. Ailelerin küçük çocuklarıyla vakit geçirdiği bir kafede sevgilisinin dudaklarına yapışacak kadar rahat ve isterikler. Yargılıyor muyum? Hayır. Herkesin kendi hayatı ama Paris sokaklarında öpüşmüyorsunuz gençler. Burası Eskişehir, burası Türkiye. Toplum kurallarına uygun şekilde hareket etmeye özen göstermemizi istiyorum sadece. Hepsi bu.
1000
icon
merveler 23 Aralık 2017 20:53

aman emine hanım yine kaleminizden neler çıkmış. hmmm cinsiyetçilik yine doruklarda... nedir acaba bu kadınlarla alıp veremediğiniz şey, üzülüyorum ama.

0 0 Cevap Yaz
EMİNE GİRGİN

Aman efendim o sizin ayrımcı görüşünüz. Benim kalemim gördüklerini yazıyor. Sizin zihniniz cinsiyetçiliğe dönüştürüyor . Nedir benimle alıp veremediğiniz, üzülüyorum ama :)

0 0
HÜSEYİN BOZKURT 4 Aralık 2017 16:32

Ben sevdiğimi alnından öperim, sevmek hayatı tozpembe gören, yavru ceylan gibi yerinde duramayan, aşkı sevgiyi daha anlayamamış bir kızı parkta cafede clupde sarmaş dolaş öpüşler sarılışlar sıkıştırmalar değildir. Adam gibi sevemeyenler malesef önce flört sonra öpüşme koklaşma sonra da ben senden elektrik alamıyorum hadi by. Ulan o elektrik trafosunu montelesem 38 bin volt elektrik versem yine olmaz eleman alışmış gir sosyal ağlarına çeşit çeşit kızlarla fotolar falan. Kızlar bu kadar kolay mı kanıyorsunuz, yazık size iki şişe biraya, bir gece clup da ısmarlanan içeceğe bir yemeğe, arabayla turlamaya... Yazık ki anneler babalar kızlarını mervelerde ders çalışıyor sanıyor...

0 0 Cevap Yaz
AŞKSIZ PRENS 4 Aralık 2017 16:21

Ben sevdiğimin gözüne bakmaya kıyamazken, elin oğlu sokakta parkta sarmaş dolaş.Hey Allahım ya, delikanlılık bir kızı şappur şuppur öpmekle olmz, bu gençlere yaş meşeyle ya da beyzbol sopasıyla eğitim vermek gerekiyor.

0 0 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 4 Aralık 2017 16:09

Sokağa çıktığımda, hele hele kafe okul park tarzı yerlerde, ben de şahit oluyorum böyle saçma sapan genç leri. Ya annesi babası kızım okuyo kızım mühendis olacak, doktor olacak, öğretmen olacak falan filan mahallede komşularına kızını övüp hava ataeken, kızları parklarda cafelerde cluplerde kendinden geçiyor. Yazık ATATÜRK 'ÜN gençliğe hitabındaki TÜRK GENÇLİĞİ ile şi diki zamane fırlama gençlik arasında hiç bir bağ kuramıyorum. Rezil rüsva bir gençlik.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi