KAÇAN KOVALANIR

Tarih: 24 Şubat 2018 23:59
KAÇAN KOVALANIR
“Olmuyorsa, olmuyor. Yapacak bir şey yok” deyip önümüze bakamıyoruz, kovalamaya başlıyoruz.
“Kaçan kovalanır” taktiğini hiç bir zaman uygulayamadım. Bilinçsiz yaptığım zamanlar da gerçekten işlediğini farkettim. Bir erkeği istemiyorsun, erkek kaçtığını zannederek daha çok bağlanıyor. Bir erkeği çok istiyorsun, bu sefer roller değişiyor. Başlarda isteyen erkek kaçmaya başlıyor. Bu dengeyi nasıl tutturacağız peki? Kaç, kovala derken vallahi yoruldum arkadaş. ‘Sevmeyeceğim kahretsin’ deyip kenara çekileceğiz en sonunda..
Halkın dilinde böyle bir tabir çıkmış ve maalesef inkar da edemiyorum. Gerçekten bir çok ilişkide gözlemlediğim bir durum bu. Hoşlandığımız kişi bizden uzaklaştıkça, biz onu daha çok istiyoruz. Ya da karşımızdaki kişinin bizi çok istediğini farkettiğimiz an, geri çekilmeye başlıyoruz. Partneriniz sizi istemiyor mu, yoksa kaçma oyunlarıyla ilişkiye renk mi katıyor bunu iyi ayırt etmek lazım.
Kaçma eylemini ilişkiye renk katmak için tatlı oyunlar niyetinde yapıyorsanız bence hiç bir sıkıntı yok. Kaçma eyleminiz partnerinizin hiç bir girişimine karşılık vermemek olmasın tabi.
Mesela her aradığında telefonu açmayın. Size her istediğinde ulaşamayacağını bilsin. Hayatınızın merkezine koymayın. Arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırın.  Her istediğinde görüşmeyin, elinin altında gibi görmesin. Kıskanmayın, kısıtlamayın. Kıskansanızda sakın belli etmeyin. Aklınızdan neler geçtiğini ve ne hissettiğinizi hemen belli etmeyin. Bırakın sizi tavladığını zannetsin.
Erkekler kovalamayı sever arkadaşlar. Çünkü genlerinde milyonlarca yıl öncesinden avcılık var. Onlar, önlerine konan hazır yemeği yemek yerine, kendi avladığını yemek isterler.Çünkü bu durum onları daha erkeksi ve güçlü hissetmelerini sağlıyor.
Kadınlar kaçar erkekler kovalar ya genelde bunun istisnası var bir de. Erkekler kaçar, kadınlar kovalar.Kadın flört sürecinde ilgiye alıştığından sürekli o ilginin devam etmesini istiyor ama erkek amaca ulaşmış olmanın verdiği rahatlığa geçiyor. Kadının ilgi talebinden sıkılan erkek kaçmaya başlarken kadın da duygularına karşılık alabilmek için  erkeğin üzerine daha çok düşmeye başlıyor.
Bu kısır döngü içinde ilişkilerimiz ya mutlu sona ulaşıyor ya da mutsuzlukla sonuçlanıyor işte. Önemli olan ilişkinin içerisinde gerçekten aşk olup olmaması. Eğer bu ilişkide, ‘beni nasıl istemez’ diye kovalıyorsanız partnerinizi egonuzu tatmin ediyor olmayasınız?
*
Kadın erkek ilişkilerini kaleme aldığım günden beri taklitlerimi görüyorum. Her ne kadar bu takip beni rahatsız etse de şu gerçek var ki ‘TAKLİTLER HER ZAMAN ASILLARINI YAŞATIR’
Bu da günün sözü olsun..
Sevgiler.

http://www.sonhaber.com.tr/makaleprint/kacan-kovalanir/