MALİ AÇIDAN SIKINTI BÜYÜK!

Okunma: 723
Videoyu Aç MALİ AÇIDAN SIKINTI BÜYÜK!
A
a

Eskişehirspor’da mali açıdan yaşanan sıkıntılar her geçen gün artıyor. Yeni sezon TFF Kulüp Lisansı alınması için 52 dosya içinden 3 futbolcu imza vermemekte direniyor. Ünal ve yöneticiler çözmek için para arayışında.  


Başkan İstanbul’a gidiyor
Es Es’te başkan Halil Ünal büyük krize çözüm aramak için bugün İstanbul’a gidecek. Bugünden itibaren iki gün sürecek yoğun görüşme trafiğinde ilk etapta Türkiye Futbol Federasyonu’nda kulüp lisansı alınması ve yeni transferlere lisans çıkartılabilmesi için görüşmeler yapacak. 52 dosya içinde yer alan ve imza vermeyen 3 futbolcuyla olan sorunu çözmek içinde, çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek.
 
15 Milyon TL lazım
Siyah-Kırmızılılar kulüp lisansı ve transfer tahtasını açabilmek için 15 Milyon TL gibi bir paraya ihtiyaç duyuyor. Başkan Ünal, bu parayı bulamadığı taktirde şampiyonluk hedefi ile çıkılması planlanan lig maratonu yolunda erken pes edecek. Yönetime yakın kaynaklardan alınan bilgilerde göre, Başkan Halil Ünal’ın gerekli maddi kaynakları bulamadığı takdirde görevi bırakma kararı alması bile gündeme gelebilir.
 
Peki büyük tehlike ne?
TFF Kulüp Lisansı’nın alınamaması durumunda nasıl bir yaptırımla karşılaşacağımız merak ediliyordu. 2018-2019 sezonu kulüp lisansını henüz alamayan ve sezona -3 puanla başlamanın tehlikesini yaşayan Eskişehirspor, kulüp lisansı alamadığı taktirde hem 3 puanı silinecek, hem de yeni sezon öncesi kadrosuna kattığı yeni transferlere lisans çıkartamayacak. Sezona geçen seneki futbolcular ve U-21’de yer alan isimlerle devam etmek zorunda kalacak.
 
Üçü de ikna edilemiyor
TFF’de bulunan 52 dosyayı yapılandırması gereken Eskişehirspor yönetimi, 49 futbolcu ve teknik adamdan imza alırken, imza vermeyen eski futbolcular Emre Güral, Nadir Çiftçi ve Berkay Dabanlı yüzünden zor duruma düştü. İkna edilemeyen isimler paralarını istiyor. Bu üç futbolcudan alınacak imzalar için kulübün açıkladığı rakamlara göre 4 milyon, yönetime yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre ise 8 milyon liranın üzerinde bir paraya ihtiyaç duyuluyor.
 
1000
icon
Namık 31 Temmuz 2018 15:59

trabzon'da olsaydı bu üçü seve seve ikna edilirdi..

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi