Manzara ürkütücü

Videoyu Aç Manzara ürkütücü
A
a

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Porsuk Barajı’ndaki suyun Polatlı’ya verilmesine tepki göstererek, “Kurumayla karşı karşıya kalan Porsuk Barajı’nın bu günkü manzarası korkunç ve ürkütücü. Porsuk Barajı gibi değerli suyla ekim alanlarının sulanmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

Saadet Partisi haftalık Pazar toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, içme ve şebeke suyu konusundaki sıkıntılarla ilgili, “Yerel yönetimlerin özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin su ile ilgili çalışmalarının yerelde ve merkezi hükümet tarafından engellendiğini biliyoruz. Saadet Partisi olarak bu engellemelerin doğru olmadığını, esasen Eskişehir halkının bu engellemelerden zarar gördüğünü, siyasi mülahazaların bir kenara bırakılması gerektiğini, şehrimize yapılan her hizmetin insanımızın hayatını kolaylaştıracağını ve kim yaparsa yapsın bu hizmetlerin engellenmesi yerine desteklenmesi gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.
Porsuk Barajı’ndaki suyun Polatlı’ya verilmesine de tepki gösteren Bingöl, “Porsuk barajındaki suyun Ankara'nın Polatlı ilçesi için tarımsal amaçlı olarak israf edilerek kullanılması geleceğimiz içi ciddi bir tehlike arz etmektedir. DSİ’ye yapılan baskılar yerine Eskişehirli tüm milletvekillerimizin bu konuda birlik içerisinde hareket ederek mantıklı bir çözüm hususunda mutabakat sağlayarak Eskişehir'in su ihtiyacı varken porsuk barajından akan suyun Polatlı’ya verilmesinin doğru olmadığını düşünüyoruz. Kurumayla karşı karşıya kalan Porsuk Barajı’nın bu günkü manzarası korkunç ve ürkütücü. Porsuk Barajı gibi değerli suyla ekim alanlarının sulanmasını doğru bulmuyoruz” diye konuştu.   HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi