Marifetlerini gösterdiler

A
a

Avrupa Birliği (AB) Erasmus projesi kapsamında Yunanistan, Polonya ve Romanya’dan gelen lise öğrencileri, öğretmenler eşliğinde Türk yemekleri yapmayı denedi.

Yaprak sarma ve mantı gibi Türk mutfağının vazgeçilmez yemeklerini yapmaya çalışan yabancı öğrenciler, öğretmenlerinden yardım almayı da ihmal etmedi. Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde ‘AB Erasmus +KA 229 Uygulamaların Değişimi’ projesi kapsamında gerçekleşen program, farklı kültürlerin birbirleri ile tanışmasını hedefliyor. Özkan Halaç Özel Eğitim Meslek Okulundan engelli öğrencilerin de bulunduğu programda, engelli farkındalığına da vurgu yapılıyor.
Düzenlenen organizasyon ile ilgili görüşlerini paylaşan Koordinatör Öğretmen Ümmühan Aşır, “Hem kültürler arası bir pekişme hem de engelli farkındalığına vurgu yapmak istedik” dedi. Proje kapsamında Romanya’dan gelen Güzel Sanatlar Öğretmeni Adriana Cristina Busuioc, “Öğrencilerimiz de burayı çok sevdi ve beğendi. Çok verimli bir çalışma olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi