Matematiğin Geleceği Kütahya’Da Tartışılıyor

Videoyu Aç Matematiğin Geleceği Kütahya’Da Tartışılıyor
A
a

Dumlupınar Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Ekincioğlu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, (DPÜ) matematikte güncel konuların dünyaca ünlü bilim insanlarınca tartışılacağı Operators in General Morrey-Type Spaces and Applications (OMTSA 2019) adlı uluslararası konferansa ev sahipliği yapıyor.
Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölüm Başkanlığı tarafından 17-19 Temmuz tarihleri arasında Germiyanoğlu Yakup Bey Salonunda düzenlenecek konferansa, 15 ülkeden 60 farklı konuşmacı katılıyor.
Dumlupınar Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Ekincioğlu, "Matematik alanında dünyaca tanınan pek çok bilim insanının konuşmacı olarak katılacağı konferansta matematikte son yıllarda öne çıkan popüler kavramlar tartışılacak ve bilim insanlarının yaptıkları çalışmaları, meslektaşlarıyla paylaşmaları sağlanacak.Amacımız Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni dünya arenasında matemaktik çalışmaları ile ön plana çıkarbilecek tartışmalara açmaktır. Üniversite olarak dünya çapında bir üniversite amaçlıyoruz. Bu tür çalımların başında uluslararası konferanslar geliyor. Kütahya bunları hak ediyor" dedi.
Ekincioğlu, sunum dilinin İngilizce olduğu konferansların, 3 günde ve 21 oturumda tamamlanacağını ifade etti.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi