MEB’in kemeri sıkıldı

Okunma: 288
Videoyu Aç MEB’in kemeri sıkıldı
A
a

İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Mehmet Ektaş, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tasarruf paketinde yer alan MEB bütçesindeki kesintiye tepki gösterdi. Ektaş, “MEB’in kemeri yüzde 18 sıkıldı” dedi.


Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın, ekonomik kriz ve dövizdeki dalgalanmalara karşı hazırladığı tasarruf paketini değerlendiren İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Mehmet Ektaş, “Pakette ilk neşterin eğitime vurulduğunu büyük bir şaşkınlık ve üzüntüyle izliyoruz.  Alınan tedbir kararlarına göre, yılın ilk 6 ayının ardından MEB ’in elinde maaşlar hariç kalan 10 milyar 633 milyon 716 bin 878 TL’den 2 milyar TL’si “ tasarruf tedbirleri” kapsamında kesildi. Böylece MEB’in kemeri yüzde 18 sıkıldı. Böylece, iktidar sahipleri krizin faturasını ilk olarak milyonlarca çocuğu ve ailesini ilgilendiren Milli Eğitim’e kesti” dedi.
Ektaş, “Maliyetleriyle dudak uçuklatan şatafatlı makam odaları, bir tek makam aracı için ödenen aylık 37 bin liraya varan kiralama ücretleri, Valilik toplantılarının yapıldığı günlerde Vilayet Meydanında görmeye aşına olduğumuz sayısız lüks makam araçları, kamu binaları için gereksiz ve amaçsız yüksek bedellerle kiralanan binalar, bir çok Bakanlık bütçesinden anlamsız ve yararsız projelere destek olmak adı altında tarikat ve cemaat ilişkili dernek ve vakıflara aktarılan kaynaklar, yandaşlara peşkeş çekilen ihaleler, milyarlara varmasıyla övünülen Bakanlıkların kuruyemiş giderleri, Diyanetin kara delik gibi yutmaya devam ettiği bütçeleri, Kütahya Zafer Havalimanı, Üçüncü köprü, Yeni Kamu Binaları gibi işlevsiz ve getirisiz projelere aktarılan büyük kaynaklar ortadayken tasarruf uygulamasının geleceğimizin teminatı olmasını beklediğimiz eğitimden başlaması kabul edilebilir değildir” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi