Mehter Marşıyla burs veriyorlar

Okunma: 604
Videoyu Aç Mehter Marşıyla burs veriyorlar
A
a

Eskişehir Mehteran Takımı, katıldıkları organizasyonlardan elde ettikleri gelirle 10 üniversite öğrencisinin eğitim masraflarını karşılıyor.

Çoğunluğu emeklilerden oluşan Mehteran Takımı, üniversite öğrencilerinin yanı sıra, otizmli çocuklardan engelliler derneğine kadar birçok yardım faaliyetinde de ücretsiz görev alıyor.
Eskişehir Mehteran Takımının komutanlığını yürüten, aynı zamanda da Eskişehir Kültür Derneği Başkanı olarak görev yapan İsa Canseven, yaptıkları yardımların ekibin gösterdiği özveri ve fedakarlık sayesinde gerçekleştiğini söyledi. İçinde bulundukları faaliyetlerin kendilerine gurur verdiğini belirten Canseven, “Bir insanın okuyup bir yerlere gelmesi nasıl annesini babasını mutlu ediyorsa, bizi de öyle mutlu ediyor. 3 tane hukuk fakültesi öğrencisi, 1 tane havacılık ve uzay bilimleri öğrencisi, 1 tane makine mühendisi öğrencisi, 1 tane turizm otelcilik işletmesi öğrencisi ve daha çeşitli üniversitelerde okuyan arkadaşlarımıza yardım ediyoruz” ifadelerini kullandı. Şimdiye kadar hiçbir kuruluştan yardım talebinde bulunmadıklarını aktaran İsa Canseven, bundan sonra da yardım beklentileri olmadığını söyledi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi