19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

MİLLİLEŞMEYE BÜYÜK ZARAR

Videoyu Aç MİLLİLEŞMEYE BÜYÜK ZARAR
A
a

Türk Harb-İş Sendikası Şube Üyeleri Hamamyolu’nda bir araya gelerek Sakarya 1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirilmesini protesto etti. Şube Başkanı Şenol Yılmaz, bu kararı tarihi hata olarak nitelendirdi.

GERİ GÖTÜRECEK
Tank Palet Fabrikasının milli savunma sanayisinin göz bebeği olduğunu belirten Şube Başkanı Şenol Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Savunmada Millileşme’ sloganı ile hepimizi motive ettiği bir dönemde, neredeyse tüm dünya ile adı konulmamış örtülü ve açık bir savaş yürüttüğümüz şu günlerde böyle bir kararın çıkmasına anlam veremiyoruz. ‘25 yıllığına işletme hakkı devri’ adıyla yapılmak istenen özelleştirme, savunmada millileşme hedefine ulaşılmaya katkı vermeyeceği gibi ülkemizin bu konudaki hedefini geriye götürecektir. 1’inci Ana Bakım Fabrikamız bu güne kadar ürettiği 281 adet Fırtına Obüs Silah Sistemlerinden 140 adet daha üretme kararının hemen sonrasında neden işletme hakkı devriyle özelleştiriliyor? Bunun hiçbir izahı olamaz” ifadelerini kullandı.
DÜZELTİLMELİ
Askeri tesisin özel şirketlere devrini tarihi bir hata olarak niteleyen Başkan Yılmaz, “Fırtına Obüs tecrübesi, yetişmiş insan gücüyle ve kurumsal hafızasıyla 1’inci Ana Bakım Fabrikamız, Altay Tankının da seri üretimini gerçekleştirebilecek yegane tesisken, neden özel şirketlere devretme programı yapılıyor? Üstelik bu şirketlerin bilgi ve tecrübesi TSK’mızın elindeki bu fabrikanın çok daha gerisindeyken üstelik işyerimiz Altay Tankını yapma imkan ve kabiliyetine sahipken. Bu gerçekle hareketle milli savunma sanayii çalışanları olarak, 1’inci Ana Bakım Fabrikamızın özelleştirmesi kararının biran evvel düzeltilmesini bekliyoruz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi