Müfredatı yargıya taşıdılar

Okunma: 282
Videoyu Aç Müfredatı yargıya taşıdılar
A
a

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde açıklama yapan Eğitim İş Şube Başkanı Abdulkadir Önder ve öğretmenler, yeni müfredatın bilimden, çağdaşlıktan uzak olduğunu söyleyerek, müfredatı yargıya taşıdıklarını ifade ettiler.

Eğitim İş Sendikası’na üye öğretmenler İl Milli Eğitim müdürlüğü binası önünde yeni müfredat ile ilgili basın açıklaması yaptılar. Açıklamaya CHP Milletvekili Utku Çakırözer de katıldı. Öğretmenler adına açıklama yapan Eğitim İş Şube Başkanı Abdulkadir Önder, “Öğrencilerimiz tarikat ve cemaatlerin yurtlarına, insafına terk edilmiş durumda. Öğretmenlerimiz hukuksuz bir şekilde ihraç ediliyor, sürgün ediliyor. Öğretmenler korku ve baskılarla üretemez hale geldiler” dedi.
YOLUMUZ ATATÜRK’ÜN YOLU
Yeni müfredatın bilimden ve çağdaşlıktan uzak olduğuna dikkat çeken Önder, “Yeni müfredat kadını ikinci sınıf insan olarak görüyor. Milli bayramlarımızı hiçe sayıyor. Atatürkçülük konuları kısaltılıyor. Pozitif bilimden uzaklaşıyoruz. Biz Eğitim İş olarak çağdaş, bilimsel, laik ve ulusal eğitimin savunucusuyuz. Bu gerici ve tepeden inme müfredatı yargıya taşıdık. Yolumuz çağdaş uygarlık yoludur. Yolumuz Atatürk’ün ışıklı yoludur” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi