TARIM FUARI

Muhalif ses istemiyorlar

Okunma: 164
Videoyu Aç Muhalif ses istemiyorlar
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Türk Tabipler Birliği şubesini ziyaret ederek, Oda Başkanı Hamit Güçlüer ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Çakırözer, AK Parti hükümetinin muhalif ses istemediğini söyledi.

Tabip Odası Başkanı Hamit Güçlüer ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Çakırözer, hem hekimlerin sıkıntı ve taleplerini dinledi hem de hükümetin meslek odalarına yönelik operasyonları karşısında hep birlikte mücadele edeceklerini belirtti.
SUSTURMAYA ÇALIŞIYORLAR
Çakırözer, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyelerine, sırf barışçıl düşüncelerini açıkladıkları için yapılan operasyon ve gözaltılara tepki göstererek, yapılanların ifade özgürlüğüne aykırı olduğunu belirtti. Çakırözer, “AKP hükümetinin Türk Tabipler Birliği, Türkiye Barolar Birliği ve TMMOB gibi Türkiye’nin en önemli ve saygın meslek örgütlerini sindirmeye, susturmaya çalışıyor. Eleştirel, muhalif ses istemiyorlar. Türkiye’yi tek sesli, otoriter bir ülke yapmak isteyen bu anlayışa karşı hep birlikte mücadele edeceğiz” diye konuştu.
SORUNLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Tapiblerin talep ve sıkıntılarını da dinleyen Çakırözer, “Hekimlik topluma adanmış en kutsal mesleklerden biridir. İnsanların kendilerine güvenerek hayatlarını emanet ettiği kişiler olan hekimlerin sorunlarının her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü biliyoruz. Çalışma koşullarından, özlük haklarının iyileştirilmesine hekimler pek çok sorunla karşı karşıyalar. Halk sağlığı için çalışan hekimlerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar mücadele vereceğiz. Hekimlerimizin talep ve sıkıntılarının sonuna kadar takipçisiyiz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi