MUTLU ANNELER

Videoyu Aç MUTLU ANNELER
A
a

Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi’nde kendilerini geliştiren Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibi kadınları eğitimlerde çok mutlu olduklarını ifade etti


Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibi, ev hanımlarının katılımı ile çalışmalarını sürdürüyor. Kursiyer kadınlar düzenlenen eğitimlerde yöresel dansların yanı sıra kostümlerini de kendileri dikmeyi öğreniyor. Kursiyer kadınlar, Tepebaşı Belediyesi tarafından temin edilen malzeme ve kumaşlar ile dikiş öğrenerek kostümlerini dikerlerken diğer yandan da dans provalarını aralıksız biçimde sürdürüyor. Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi’nde eğitmen Zeynep Kayamaz’ın gözetiminde çalışmalarını sürdüren hanımlar, eğitim çalışmalarından son derece memnun olduklarını ifade ediyor.

TAVSİYE EDİYORUM
Kursiyerlerden Ebru Demir, “Kursa ilk geldiğimde açıkçası bu kadar dolu dolu geçeceğini tahmin etmemiştim. Çok memnunum, muhteşem bir ortam var. Her şeyi paylaşıyoruz, elbiselerimizi bile kendimiz dikiyoruz. Diğer kursiyerler ile çok güzel arkadaşlıklar da kurduk. Buraya geldiğimizde eğleniyoruz, dans ediyoruz, sohbet ediyoruz ve stres atıyoruz… Evimize de son derece mutlu şekilde dönüyoruz. Belde Evimizden çok memnunuz, tüm hanımlara gelmelerini tavsiye ediyorum. Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a da bu imkanları bize sağladığı için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ATAÇ’A TEŞEKKÜR
Senem Atış isimli bir diğer kursiyer ise “Belde Evimiz ve hocamızdan çok memnunuz. Burada çok keyifli biçimde zaman geçiriyoruz, öğrenirken eğleniyoruz ve çok mutlu oluyoruz. Paylaşım ve arkadaşlık da çok güzel. Tüm bayan arkadaşlarıma Belde Evlerine gelmelerini tavsiye ediyorum. Ahmet Ataç Başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz, onun sayesinde bu güzel ortama ulaşabiliyoruz” sözlerini kullandı.

MOTİVE OLUYORLAR
Eğitim çalışmaları hakkında bilgiler veren eğitmen Zeynep Kayamaz ise “Halk oyunlarına yönelik çalışmalarımız 25 kursiyer ile devam ediyor. Yeni kayıtlar almaya da devam ediyoruz ve diğer Belde Evlerimizde de eğitim çalışmalarımız olacak. Katılımcı kadınlarımızın birçoğu aynı zamanda anne. Çalışmalarımız ile hem dikiyoruz hem giyiyoruz hem oynuyoruz hem de eğleniyoruz. Bu çalışmamızda aynı zamanda kadınlarımız psikolojik olarak da rahatlıyorlar. Motive olduklarında ev yaşamlarında da daha mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Üretirken kültürümüzü de yaşatıyor olmaları, özgüvenlerini de yerine getiriyor. Bu güzel çalışmalardan desteğini esirgemeyen Başkanımız Ahmet Ataç’a tüm kursiyerlerimiz adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

YETKİLİLER BİLGİLENDİRİYOR
Katılımcı kadınların haftada 1 gün süre ile yöresel halk danslarını, dikiş dikmeyi öğrendiği ve aynı zamanda sosyalleştikleri Anneler Halk Oyunları Ekibi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 323 44 39 numaralı telefondan Bahçelievler Belde Evi Meslek Edindirme Kurs Merkezi yetkililerine ulaşabiliyor. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi