Nasreddin Hoca Festivali başlıyor

Okunma: 238
Videoyu Aç Nasreddin Hoca  Festivali başlıyor
A
a

Felsefi mizahın dünyadaki en büyük temsilcisi, düşünür ve gönül dostu Nasreddin Hoca’yı memleketi olan Sivrihisar’da anmak için düzenlenen Sivrihisar Uluslar Arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali 28 Haziran’da başlıyor.


Dünyanın Merkezi Sivrihisar, yerli ve yabancı binlerce katılımcıyı ağırlamaya hazırlanıyor. Festival kapsamında ülkemizi yurt içi ve yurt dışında başarıyla temsil eden Kuzeyin Uşakları, KKTC Kıbrıs Sütlüce Dans Grubu, Hindistan Halk Dansları Topluluğu, Makedonya Halk Dansları Topluluğu ve Güney Kore Halk Dansları Topluğu sahne alarak gösterilerini sergileyecekler. Farklı kültür ve medeniyetlerin buluşma noktası Sivrihisar olacak. 28 Haziran Perşembe Günü Eskişehir’de kortej yürüyüşü ve akabinde  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim-Kültür ve Sanat Merkezi Sazova’da “ Nasreddin Hoca ve Sivrihisar Sergisi “ açılışı yapılacak.
29 Haziran Cuma günü, Saat:10:30’da Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi Alanında Protokol katılımı ile başlayacak festival 3 gün boyunca devam edecek. Cuma akşamı Mithat Körler ve Grup Hababam Fest sahne alacak. 30 Haziran Cumartesi Akşamı Alem FM sunucusu Hilal Özgani’nin muhteşem DJ performansı ve Sanatçı Tuğba Yurt Sivrihisar’da olacak. 1 Temmuz Pazar Akşamı 20:30’da Koray Avcı muhteşem şarkıları ile Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da sevenleri ile buluşacak. Festival hakkında konuşan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, herkesi festivale davet etti. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi