Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlere istenen ceza...

Okunma: 226
Videoyu Aç Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlere istenen ceza...
A
a

FETÖ medya yapılanmasına ilişkin tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül ile tutuksuz sanık Tibet Sanlıman’ın yargılandığı davanın görülmesine devam ediliyor.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin davada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6 tutuklu sanığın “anayasayı ihlal” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini, tutuksuz sanık Tibet Sanlıman’ın ise “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım” suçundan cezalandırılmasını istedi.

İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Altan ve Mehmet Altan kardeşler cezaevinden SEGBİS yöntemiyle katılırken, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül cezaevinden getirildi. Tutuksuz sanık Tibet Sanlıman ile taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmanın başlamasıyla birlikte duruşma savcısı esasa dair görüşünü açıklayarak, tutuklu 6 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini ve “anayasayı ihlal” suçundan 1’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi. Tutuksuz sanık Tibet Sanlıman’ın ise “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım” suçundan cezalandırılmasını istedi. Daha sonra sanıklara mütalaaya karşı savunma yapmaları için söz verildi. Söz alan tutuklu sanık Nazlı Ilıcak, “Devletin FETÖ tarafından ele geçirilmesinde benim nasıl bir katkım olabilir? İddianamede ‘Nazlı Ilıcak FETÖ’nün amacına hizmet etti’ deniliyor. Yazdığım tweetlerin darbeyle ne ilgisi var? Hükümeti devirmekle ne ilgisi var? Yazılarımda Erdoğan’a hakaret içeren tek bir cümle yok. Hatta benim hakkımda Erdoğan'a hakaretten açılmış tek dava yok. Ben bir suç işlemedim. Onların bilmediğim bir amacına hizmet etmek kastım da yok” dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi