Normalleşmenin İlk adımı

Videoyu Aç Normalleşmenin İlk adımı
A
a

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun zaferiyle tamamlanan İstanbul seçimlerine ilişkin İl Binasında bir basın açıklaması gerçekleştirildi. İl Başkanı Adar, “Bu Türkiye’de demokrasinin oturduğunu ve normalleşmeye gittiğinin ilk adımıdır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerine dair basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar gündeme dair konulara da değindi. İstanbul’da tekrarlanan Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinin Türk insanlarının demokrasiye olan inancını ve bağlılığını gösterdiğini söyleyen Adar, “22 Mayıs 2019 tarihinde Türkiye’deki CHP İl Başkanlıkları ve belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, milletvekilleri ve parti meclis üyelerinin katılımıyla Sayın İmamoğlu’nun lansman toplantısı yapılmıştı. Orada nasıl bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi düşündüğünü Sayın Ekrem İmamoğlu Türkiye’deki ve tabi özellikle İstanbul’daki 8 buçuk milyon seçmene anlattı. İstanbul seçimleri Türkiye genelinde son derece önemliydi. Bizim İl yönetim kurulu olarak, Eskişehir belediyeleri olarak bu konuda hassasiyetimiz en üst derecedeydi. Dolayısıyla bizlerin görevlendirildiği bölgelerde, 28 kişilik bir avukat ekibi Sultanbeyli bölgesinde görev aldı ve orada çalışmalar yürüttüler. Arnavutköy İlçe Yönetimiyle birlikte organize edilen ve Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleri ve ilçe başkanlığı üyelerinin yer aldığı Sultanbeyli’deki müşahitlik çalışmalarıyla gerçek anlamda politik çalışmanın nasıl yapılabileceği, politik çalışmalarda katkının nasıl verilebileceğinin örneklerini İstanbul’da da gösterdik. Son derece olumlu sonuçlarda alındı” diye konuştu.

ABARTMAYACAĞIZ
İl teşkilatı İstanbul’da olduğu için seçim kutlamalarının yapılmadığını belirten Adar, “Biz bu seçim kutlamalarının artık abartılarak yapılmasından da yana değiliz. Biraz önce de belirttiğim gibi toplum madem normalleşecek, toplum artık gerçek gündemine dönecek. Bazı şeyleri çok abartmadan ama sevincimizi de dışa vurarak kutlamalarımızı yapabiliriz. Önümüzdeki günlerde Eskişehir’de de bu gerçekleşecektir. Bu işin kazancında değil. Çünkü bunu bir kazanım, bir zafer olarak nitelendirmiyoruz. Bu Türkiye’de demokrasinin oturduğunu ve normalleşmeye gittiğinin ilk adımıdır diye düşünüyoruz. Herkesin bu seçimden alacağı bir ders olduğunu biliyoruz” dedi.

GERÇEK GÜNDEM EKONOMİ
Ülkenin artık İstanbul seçimlerini bırakıp normal gündemine dönmesi gerektiğini belirten Adar, “Türkiye ekonomisi son derece büyük bir sıkıntı içerisinde. Türkiye’de sanayi, ticaret, ziraat bitme noktasına gelmek üzere. Çevremizde cereyan eden uluslararası olayları da dikkate aldığımızda gerçek gündemimizin İstanbul seçimi değil, Türkiye’nin geleceğinin nasıl planlayacağını ve bu sıkıntıları nasıl aşacağını hep birlikte planlamak olduğunu düşünüyorum. Dün sayın genel başkanımız altını çizerek söyledi artık Türkiye’de yeni gündem Türkiye’nin içinde bulunduğu tablo olmalı. Bir birimizi ayrıştırıcı değil, bütünleştirici, kucaklayıcı bir tavır içerisinde olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
Alpu’da yapılması planlanan kömürlü termik santral ihalesine değinen Adar, “Bugünlerde kömür çıkarımıyla ilgili ihalenin yeniden yapılacağı gündemde. Biz defalarca özellikle belediyelerimiz, kent konseyimiz ve Eskişehir’deki duyarlı insanlarımız vasıtasıyla Eskişehir’de bir termik santralin istenmediğini söyledik. konuda da iktidarı bir kez daha uyarmak istiyoruz ve yapılmaması konusunda ki inancımızı koruyoruz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi